Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja ettől az autónak?

Lehet baja ettől az autónak?

Figyelt kérdés
Most volt hűtővíz csere. Hazahoztam, megnéztem. Rendben volt. Ma tettem 30km-t, majdnem üres volt. Tettem is bele. Motor a vízhőfokmérő szerint rendben volt.
máj. 24. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett baja ha a hőfokmérő jót mutatott. Szakinak nem sikerült légteleníteni rendesen.
máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a kiegynlítő tartály volt üres? Az teljesen normális. Kinyitott a termosztát, kilégtelenedett a rendszer. Kijött a levegő, a helyére meg folyadék ment. Töltsdt fel és kész. Ettől semmi baja nem lesz, a rendszerben volt bőven hűtőfolyadék.
máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha még csak MAJDNEM üres volt, akkor tuti nem. A tartályban lévő mennyiség az kis túlzással mondhatni csak "extra". Amíg a tartály nem csont száraz, addig a motor maga még tele van.


Milyen autó? Lehet nem légtelenedett ki rendesen. Némelyik autó kilégteleníti magát, ha ez a helyzet akkor valószínűleg ez zajlott le, most felöntötted, kész is van, nem lesz vele baj innentől. De van, amelyiket kézzel kell légteleníteni.

máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos ez egyébként egy 8 éves Lexus. Lexusig nem mertem felvinni, mert vízpumpa csere érett lett idő előtt.. Tervezett volt 90 ezernél, de 67ezernél látszott hogy picit enged. Legközelebbi Lexus tőlem messze volt, nem akartam kockáztatni, hogy megadja magát. Így kiválasztottam egy elég nagy szervizt, ahova jár a többi autó. Azt mondták rutin művelet. Nyolcad tank üzemanyag hiányzott belőle átvételekor. Mondom rendben van. Biztos megcsináltak rendesen. Nem szóltak hogy figyeljek rá. Másik két autóm ott szervizelik, semmi gond nem volt eddig.
máj. 24. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenki hibázik, előfordul. Jó hogy te figyelsz ilyenekre is.
máj. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, hogy a tágulási tartályokon akkor miért csak 2 centivel lejjebb van az a MIN csík, miért nem 10-zel?
máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5# nem mindig voltam olyan helyzetben, hogy egyáltalán szervizbe tudtam vinni az autóm.. ezelőtt 10 évvel örültem ha a havi számla megvan. Az pedig megmaradt, hogy amim van, arra vigyázok ahogy csak tudok.
máj. 24. 18:58
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Azért, mert a hűtőrendszer üzemi hőmérsékleten nyomás alatt van, ezzel a nyomással kerülik el azt, hogy a víz felforrjon/felgázosodjon a rendszerben. A megfelelő nyomáshoz viszont megfelelő mennyiségű víznek kell lennie a rendszerben. Ha túl sok a víz, túl nagy lesz a nyomás és valahol utat tör magának. Ha túl kevés a víz, akkor túl alacsony lesz a nyomás és fennáll a forrás/gázosodás veszélye. Ezért kell a vízszintnek megfelelőnek lennie. Egy kicsi eltérés belefér, de csak egy kicsi, ezért kicsi a min-max közötti távolság.
máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

Csak szólok, hogy kb 10 liter van a rendszerben a 2 csík között pedig kb 1 deci vagyis az 1% -a van, a tartály aljáig lenne 3-4% mínuszban vagyis 10 helyett 9,6 literrel ketyegne. Ez egyébként is egy tágulási tartály, ha úgy vesszük a fölös víz van benne, ha itt nincs, de még mindenhol máshol van (de nem levegő), akkor annak még jónak kell lennie. De még ha kevés is lenne a víz, mint hőtömeg, van venti elöl, ami kb 103 foknál bekapcsol, legfeljebb kicsit előbb eléri a 103-at (ha egyáltalán, mert kinti 25 fok alatt nem is szokta, elég a menetszél).

Mindezzel együtt, ahhoz képest, hogy mekkora bajt tud csinálni, ha sok víz eltűnik, nagyon lazán kezelik a gyártók. Alacsony folyadékszintre eleve nagyon kevés autó riaszt. Sok új autóban még a hőmérő sincs, csak 110 fok körül felgyullad egy lámpa, de az előzményeket (a hő emelkedését) emiatt nem látod. Aztán amúgy is lehetne egy pár literes külön vésztartály, ha menet közben kellene, onnan átfolyatná, ilyen sincs.

máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!