Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Scirocco 2.0 TDI (2008-2012...

VW Scirocco 2.0 TDI (2008-2012). Szinte kizárólag autópályás használat esetén, átlagosan mennyi lehet a fogyasztása? Illetve milyen fenntartási költségekkel lehet számolni nagyjából?

Figyelt kérdés

Ahogy fentebb is olvasható, ez érdekelne. Egy ideje már nézegetem ezt a típust, és gondolkodtam rajta. Most pedig úgy tűnik kénytelen is leszek venni egy másik autót. VW Lupo 3L 1.2 TDI-t használtam eddig. Kicsit erős váltás tudom :D

Mondanom se kell, hogy olyan fogyasztásról amit azzal elértem (3,7 liter 100-on), nem számolok. De azért számomra nem is elhanyagolható. Csak autópályán, illetve némi országúton használnám, és nem is vagyok az a száguldó típus sem. Mondjuk a Lupo-val nehéz is lett volna. :D

Szóval, a Spritmonitor statisztikái alapján a 140 lovas olyan átlagosan 5-6 litert eszik. De inkább a 6-ot. Ez akkor reális? Manuálissal?


[link]



2020. okt. 26. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Reális. A Sirocco eléggé áramvonalas, nem kocka alakú, szerintem autópályán még a 6L is sok. Nekem Peugeot 407 kombim volt, 4.6L átlaggal jártam vele Angliából magyarba és vissza. Legyenek a kerekek normális nyomáson, ne hordjál felesleges cuccokat a csomagtartóban és könnyedén meglesz az 5L szerintem.
2020. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a választ, ez jól hangzik.
2020. okt. 26. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 7 liter körül járok vele vegyesen, igaz pályán 145 tempomat általában.

130 körül le lehet vinni 6 körülre talán. De nem arra való egy ilyen autó, hogy az ember a deciket hajszolja

2021. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!