Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2012-es Chevrolet Cruze-t...

2012-es Chevrolet Cruze-t szeretnék vásárolni 2.0 dizel motorral 163 lóerővel.A munkahelyem kb 15 km-re van. 2.0 dizel 15-km alatt eléri-e az üzemi hőfokot?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eléri, de mire elérné, már kb. állítod is le. Dízel leginkább arra van, hogy egybefüggő 100+ kilométereket menj vele.
2020. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A diesel nem napi 30 km-re van tervezve.
2020. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy benzinessel jobban járnál.
2020. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A víz eléri a 90 fokot. Még talán az olaj is majdnem üzemi hőmérsékletű. De mire elindítana szerencsétlen egy részecskeszűrő regenerációt, már le is állítod. Céltalanul pedig feltételezem nem szeretnél körözgetni, ha időre mész munkába.

Nekem is dízel autóm van és imádom. De erre a célra nem a legmegfelelőbb.

2020. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Suzuki Altom, 1000-es benzines. Amolyan metrópótló, bevásárlókocsi. Mire kiállok a parkolóból középen van a hőfok és megy a fűtés. Van egy Opel Astrám is, kombi, 1,7 l dízel. Az kb akkor kezd el fűteni, amikor megérkezek, 13 km re van a munkahelyem. Az Opelt családi autónak használjuk, utazgatás, rokonok stb, max akkor megyek vele rövidet, ha a feleségem elvitte az Altot. Szerintem ilyen rövid távokra egy benzinessel jobban jársz, azzal is el tudsz menni bárhova. Ilyen szándékkal vettük meg mi is a dízel kocsit, hogy tök jó keveset fogyaszt és nagy... Aztán persze kiderültek a negatívumok is, hogy lassan melegszik, lassan fűt, gyengébben gyorsul stb. (Az Altot el akartuk adni, amikor az Opelt megvettük, de értelmes pénzt nem kaptunk volna érte, így maradt, nem bántuk meg, én még mindig többet járok vele, mint az Opellel, ha most el akarnám adni valamelyiket az a dízel Opel lenne.)
2020. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5, hát ez nagyon érdekes... Az előtted író vagyok, nekem is pont egy 1.7cdti Opel Astrám van. Ha nincs kemény téli hideg, a víz 5-6 km alatt eléri a 89-90 fokot. Nyilván ekkor még az olaj nem üzemmeleg és nem is célszerű 10-15 km múlva leállítani. Nem is erre használom. Fűtésre nincs panaszom, mert van benne gyári elektromos kiegészítő fűtés. Indítás után pár perccel már meleget fúj. Az azért erős túlzás, hogy gyengébben gyorsul. Az 1.0-s Altora 14 másodperces 0-100-as adatot találtam. Az Astra oké, hogy nehezebb, de majdnem háromszor akkora nyomatéka van. Nem tudom melyik változat van neked az 1.7-esból. Az enyém 131Le-s változat. Csúnya lenne ha egy 68 lóerős Alto letolná az útról. Nekem pont az tetszik benne, hoyg elég megmozdítani a gázpedált és már ugrik. Ott szerintem valami műszaki gond van. Hacsak nem a legelső szériás, szívó, pár év múlva veterán korú F Astráról beszélünk. Akkor jogos. De az Alto ha nem tévedek egy bő évtizeddel fiatalabb technika.
2020. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fáradt a kuplung az Astránkban csúszik ezért nem gyorsul, hiába nyomod. 75le motoros. (Ha lendületben van megy csak előzni ne keljen.)
2020. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem.
2020. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Abban az autókereskedésben van mégegy Chevrolet Cruze de már 1.7 (opel) dizel motorral és 130 lóerővel. Arról mi a véleményetek vagy inkább egy 1.8-as benzines Cruze-t vásároljak?
2020. okt. 26. 20:27
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
100%
inkább az 1.8 benzin szerintem.
2020. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!