Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyikorog a kuplung...

Merton16 kérdése:

Miért nyikorog a kuplung pedál lenyomáskor és felengedéskor?

Figyelt kérdés

2004-es Suzuki Ignis, az autó nagyon jó állapotban van, kuplungot illetően csak a bowdent kellett még rajta kicserélni. WD-40-el fújtam már a kormány alatt a pedálok alját, de az sem segített. Ismerősöm azt ajánlotta, hogy a motortérben kell valamit befújni, mondjuk kinyomócsapágy is lehet, hogy cserélni kellene ugyanis olyat is olvastam, hogy amiatt nyikorog.

Tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat és a válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 27. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a zaj forrását és zsírral fújd be, ne wd40-el.
2020. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kinyomócsapágy felengedéskor nem nyikorog, és amíg lent van a kuplung folyamatosan szól.

Azt nézd meg a motortérben, hogy hol megy ki a pedál, és ott fújd be.

Vagy kérj meg valakit hogy nyomkodja a kuplungot, amíg te a motortérben halgatózol.

2020. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pedál adja a hangot akkor zsírozni kell a pedál persejét, vagy cserélni


nekem is ignisem van, én kicseréltettema kuplung pedál persenyt+ kenés is megtörtént


utána hangtalan lett és könnyű volt benyomni


Érdeems lehet még a bowdent megvizsgálni, mert ha nagyon elhazsnálodott akkor el tud ám szakadni.

2020. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig nekem bizony nyikorgott ugyan így a kinyomócsapágy BMW-n. Plusz felengedve csapágy hangja volt. Cserével megszűnt mindkettő jelenség.
2020. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem ma kezdett nyikorogni, egy hónapja kellett bowdent cserélni,holnap átnézem.
2020. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!