Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volskwagen Golf 2 motorok?

Volskwagen Golf 2 motorok?

Figyelt kérdés

Dízel: 1.6 szívó dízelről szinte csak jót hallottam strapabíróság terén, ez a turbóval ellátott verziókra is igaz? A szívó tényleg ennyire jó mint mondják?

Benzin: 1.3-ról hallottam nem a legjobb érvek ellene, és melette típushibája ha tényleg van?

Többi benzinmotorról vélemény? Városban futkosni melyiket vennétek inkább?



2020. okt. 28. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha rövid távokra használnád városban, inkább a kisebb köbcentis benzin. Viszont ha városban használod de pl nem naponta 3 km-t, hanem annyit, hogy nincs ideje nagyon kihűlnie a motornak, akár szóba jöhet a dízel is. Turbósat akkor vennék, ha ritkán állítod le, és hosszabb távot mész vele.

Tapasztalatom nincs nagyon ezekről a motorokról, viszont azt tudom, hogy ezek a dízelek kimennek a világból is.

2020. okt. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

a dízelek elég hajlamosak voltak gátrepedésre, pláne a turbós.

Ami annyit jelent, hogy egy idő után belekipufog a víztérbe.

Ezeknél mindegy hol használod, amúgy is van már bennük vagy 500e km.

Lényeg, hogy ne pörgesd szét a motorját, mint egy benzinest. Akkor sokáig bírják.

2020. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Városban futkosni nem 30+ os autót vennék.
2020. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Na srácok, ha mondjuk az illető ilyen MHV Tomi beállítottságú, akkor egy kettes golf közelebb áll megbízhatóságban a videókban látott 3-as varianthoz mint a wareszhoz. Harc azért persze van a rozsdával. De sokszor kevésbé rohad mint egy Mazda 323.


A turbó dezsőt is meg lehet venni. Figyelj van bennük már csillió kilóméter de simán előfordúlhat, hogy még mindig nem eszik az olajat. A benzines legalábbis elég nyomatéktalanok és nem is forgósak így nem nagyon koptatják a hengerfalat. Ja és nekik tényleg tökmindegy, hogy melegen vagy hidegen járnak-e. A központi injektoros tényleg marha egyszerű szerkezet.


A dízelről annyit, hogy szerintem az turbó nélkül is megy, csak sokat fog fogyasztani. A szívó meg. Öreg olajkályha, de amúgy adnám.


A gátrepedéses hengerfejet egyébként annyira nem nehéz javítani már ma. De persze, ne küld meg hidegen. Mondjuk inkább melegen se.

2020. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!