Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 gc alapjárat...

Suzuki swift 1.3 gc alapjárat probléma?

Figyelt kérdés
A fent említett suzukival olyan problémám lenne, alapjáraton ha adok egy kis gázt, kell 6-7 másodperc míg visszaesik 900-as fordulatra. Menet közben nem csinálja, csak ha kinyomom a kuplungot. Ekkor viszont olyan mintha nyomkodnám a gázt neki. Lambdaszonda környékén van egy pici luk a kipufogón. Elképzelhető hogy a kis luk bezavar a szondának, és emiatt csinálja? Kezdő jogsis vagyok, és elég parás így menni vele..főleg elindulásnál.. Több gázt ad mint amit én akarok. Tippek? Ötletek? Mi lehet a gond?

2020. okt. 28. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy az a probléma, de szervizben szívesen megmondják :)

[link]

2020. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szívesen segítenék de az én swiftemben fordualtszámmérő sincs :D 1997 ben nem volt elvárás csak menjen a kocsi. Viszont fülemmel kb jól ki udom találni beindítom 2 percig kb 1300 körül megy amig hideg utána visszaesik kb 1000 re....de én minden napi elindulás előtt 5 percig járatom alapon h megjöjjön a kenés és valamennyi az üzemi hőmérsékletből.
2020. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Tudtommal az injektoros autók direkt várnak ki gázelvétel után.
2020. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez karbis. 99-es évjárat. Sedan. "G13ba" kódos.
2020. okt. 28. 10:56
 5/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Várj... A karbis autón van lambdaszonda?
2020. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Egyébként ilyet egy simson szokott csinálni mikor mondjuk falsol a hengertalptömítésnél, de a tulaj hozzáfúvókázza.


Nézd már meg, hogy a gázbowdenen és esetleg az autómata szívaton kívül megy-e más kanóc abba a karbicsekbe. Mert ha nem akkor ez így üzemszerű. Nem vezettem még karbi szuszkát. Nem tudom milyen.

2020. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Majatom ***** válasza:
Biztos, hogy karbis? Az enyém is 1.3-as 99-es, és az injektoros, mondjuk nem sedan, hanem ötajtós. Az enyém is csinálta egyszer, de aztán abbamaradt. Kinyomtam a kuplungot, és amíg gurult az autó, addig nem esett vissza a fordulat. A szerelőm azt mondta, hogy suzuki betegség, nem tudni pontosan, hogy miért csinálja.
2020. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Még alapvetően eltudok képzelni egy lambdaszondával rendelkező karbis motort. Pl.: Folyamatosan egy stiftel plusz légjáratot nyit a főfúvóka mellett, hogy szegényítse a keveréket. És ha alambdaszonda jelet ad, hogy így túl szegény akkor visszábbtolja egy kicsit. Valahogy így működnek az injektoros motorok. Persze ma már sokkal több érzékelő van, de mondjuk egy 90-es évek beli golf így működik.


De ha nem karbis akkor szerintem így üzemszerű. Esetleg egy lambdaszonda csere segíthet. De most egy 1300-ra néha felkószáló alapjárattal lehet élni. Vagy a kis gázra utána kicsit túlforgó motorral. Egyébként falsolástól lehet. Tehát ha a szívósort újratömíted ennek változnia kell ha hiba és karbis.

2020. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ezen agyalok negyed órája. Dús keverék után is csinálja?
2020. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy szerelővel, vákumcsőre gyanakszik. Repedezett vagy szakadt lehet. Vagy más tömítetlenség a szívó oldalon. Vagy a légszűrőház oldalában lévő levegő hőmérséklet szenzor hajlamos kiesni a helyéröl..széthullani.
2020. okt. 28. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!