Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw-be melyik a legjobb...

Bmw-be melyik a legjobb motorolaj? 1998-2005 közötti motorok , benzin

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 23:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

@9: Az olajat a legtöbb M50 és M52 (M54-ben nem utazom, azt már olyan autókba szerelték amik nekem túl modernek hobbiautónak) szelepszár szimering probléma miatt eszi. Többek között az enyém is. Nem azért, mert az egész motor annyira kopott. Le kell venni a hengerfejet hozzá, ezért nem csinálják meg sokan - többek között én sem, mert nem fáj semelyik testrészemnek, hogy egy litert rá kell tölteni évente.


Ebből adódóan nem mindegy egy olajat fogyasztó motornak sem, hogy milyen olaj van benne. Ismerek olyan autót ilyen motorral, ami még 200e km-en sincs túl sokkal, és már eszi. Kicseréled a szimeringet -> nem fogja enni. Ez nem olyan dolog ezeknél a motoroknál, hogy már úgyis kuka úgyhogy lehet sz@rni bele, a probléma oka az esetek 90%-ában ez, és ha ezt kicseréled, akkor lehet a motorodban még sok százezer km.


Ahogy írtam: BMW előírásnak megfelelő olaj. Kész. Ne az Obis szart, ha BMW-d van, akkor legyen pénzed olajra is. #4 voltam.

2020. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"@9: Az olajat a legtöbb M50 és M52 (M54-ben nem utazom"

Tisztában vagyok vele, asszem még az M54-nél is előfordul. De te is tudod, hogy általánosságban már nem csak ott eszik ( vagy folyi kki belőle :D ).

2020. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

@12


Általánosságban sajnos döglődik az összes :D

2020. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!