Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai V8-as motorral szerelt...

A mai V8-as motorral szerelt autóknak mért van ilyen hangos bugyborgó hangja?

Figyelt kérdés

Úgy értem ma már egyre csendesebbek az autók. Hagyományos sor-4-es benzines motort alig hallani ha az autó mellett állsz és a motor alapjáraton jár. Annyira jól le vannak hangszigetelve és olyan finoman járnak.

Ellenben V8-nasál azt vettem észre, hogy nagyon dübörögnek. Akár több száz méterről is hallani csendes környezetben. Ezek mind buheráltak, vagy gyárilag ilyen a hangjuk? Mért nem tudnak ezekre is rendes hangszigetelést és normális kipufogódobot rakni? Ha az embernek van egy ilyen, nem is épp olcsó új autója, elég gáz, hogy olyan a hangja mint valami 70-es évekbeli ZIL teherautónak.


2020. okt. 29. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ma V8-as motort már kizárólag komolyabb sportautókba tesznek. Igen, ilyen a hangjuk gyárilag, bár a maiaké már a legtöbbnek állítható, szóval ha annyira akarod le tudod venni a hangot.
2020. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
81%
V8-at a hangért vesz az ember.
2020. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy sok mai V8-as autóban már lehet választani, hogy hangosan szeretnéd, vagy épp halkan úgymond. Nem tudom van e külön neve a technikának, de annyi a lényege, hogy 2 külön úton mehet a kipufogógáz kifelé, egyik le van tompítva, a másik engedi szabadabban.
2020. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Leginkább a nagyobb köbcentiseké olyan.
2020. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nagyobb lökettérfogat eleve nagyobb hangot ad, de a leginkább a kipufogórendszerrel tudnak játszani a gyártók, hogy mekkora és milyen karakterű hangot akarnak. Egy V8-as motort persze nyilván nem fogsz nullára letompítani, mert azért V8.

Sok kipufogórendszer van egyébként (nem a golfos hülyegyerek kategória, hanem a sportautókra gyárilag szerelt milliós kategória), ami elég jól adja vissza nagyobb motorok hangját kisebb 4-5 hengeres motorokon is (leginkább csak kívülről, belül azért egyértelműen hallani a különbséget).

2020. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Gáz szerinted. Mi szeretjük. Emiatt a gyárak a vásárlók kedvéért gyárilag tesznek egy szelepet a kipufogóba, amit menet közben nyithatsz/zárhatsz, hogy csendet vagy "zajt" akarsz. Vagy akár hangszóróval rájátszanak.

Egyébként még mindig vannak új V8asok, pl az Audi még lelkesen próbálja életben tartani a V8 motorokat, még V8 dízel is van gyönyörű hanggal (épp most kaszálták el ezt a motort). De a 8-10, vagy idősebb prémium autókban egyáltalán nem ritka a V8 motor, ezekre is tesznek sportkipufogót a tulajaik. Egyébként pont a ZILt írtad: a ZILnek baromi jó hangja van. Tudod miért? Mert V8 benzines az is.

2020. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nahát. Most meg kellene lepődnöm? Nem véletlenül írtam a ZIL-t...

Akkor lehet csak én vagyok fordítva bekötve mert én azt szeretem egy autóban ha úgy erős és nyomatékos, hogy közben nem bömböl, hanem halkan suhan. Nem gáz, felőle tetszhet valakinek a hangos autó, lejátszhat motorhangot hangszóróval is, csak én értelmét nem látom. Kb mint mikor valaki arra büszke, hogy okádja a füstöt a kipufogója. Nem értem miért jó...

2020. okt. 30. 07:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondom, ezt tudják a felső kategóriás autók. Még ha kint hallatszik is valamennyi motorhang, belül semmi. Amúgy ha nem érdekel semmi motorhang, kár is V8at venni. Veszel egy 3 literes dízelt, és az tényleg csak suhan, hangtalanul.
2020. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

7. akkor mint én, lehet hogy te is szeretni fogod az egyre bővülő elektromos sportautó-kínálatot

nem tudom nézted-e (vagy inkább hallgattad-e), nem igazán mai koncepció, de a hangmérnökök igen jó hangzást készítettek annak az autónak, ami az R8 tisztán elektromos utódja hivatott lenni, elegánsan erőteljes hangzása van

2020. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a hetvenes évekbeli Zilnek GYÖNYÖRŰ benzin V8 hangja volt.

Egyébként a maiaknak azért mert valamennyire hegyezett motorok, és ennek része a nyitottabb kipuffrendszer is.

De a V8 hang az szép. utána a jön sorrendben a boxer-turbo, a sor5-sor6 turbo, aztán a sornégyturbo ami a hangot illeti. :)

2020. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!