Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai V8-as motorral szerelt...

A mai V8-as motorral szerelt autóknak mért van ilyen hangos bugyborgó hangja?

Figyelt kérdés

Úgy értem ma már egyre csendesebbek az autók. Hagyományos sor-4-es benzines motort alig hallani ha az autó mellett állsz és a motor alapjáraton jár. Annyira jól le vannak hangszigetelve és olyan finoman járnak.

Ellenben V8-nasál azt vettem észre, hogy nagyon dübörögnek. Akár több száz méterről is hallani csendes környezetben. Ezek mind buheráltak, vagy gyárilag ilyen a hangjuk? Mért nem tudnak ezekre is rendes hangszigetelést és normális kipufogódobot rakni? Ha az embernek van egy ilyen, nem is épp olcsó új autója, elég gáz, hogy olyan a hangja mint valami 70-es évekbeli ZIL teherautónak.


2020. okt. 29. 07:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert a 70-es években még nem éltem. A 80-as évek végén, 90-es évek elején is voltak még nálunk bőven Zilek. Az utcánkban lakott valami teherautósofőr, aki mindig egy 130-as billencses Zillel járt haza. Az utcánk enyhén lejt. Mindig azzal szórakozott, hogy az utca elején belendítette a gépet, aztán motorfékkel gurult végig és élvezkedett ahogy a karburátoros benzines motor kipufogója visszadurrogott. Hogy mi a gyönyörű, az relatív, nem érdemes róla vitatkozni. :)

Ja nem szándékozom ilyen autót venni. Egyébként pont egy dupla feltöltésű dízelem van jelenleg. 1500-as fordulaton már nyomatékmaximumon van. Tehát úgy húz elég szépen, hogy nem kell kiforgatni. Nekem ez így tetszik. Elektromos a jövő zenéje, majd talán 6-8 év múlva a következő autóm ilyen lehet. :)

2020. okt. 30. 14:13
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

Tehát van egy randa hangú csettegőd, így már értem miért zavar hogy egyes autóknak jó hangja is van. :D


Nézd meg a Kenguru c. filmet.. na ott pont úgy szól a Zil, ahogy annakidején szólt. :)

2020. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!