Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A koncepcióautókból csak...

A koncepcióautókból csak egy-egy darab készül el?

Figyelt kérdés

Láttam már pár videót ilyen autókról. Elég futurisztikusak voltak. Ezek csak ilyen elképzelések, hogy milyen is lehetne egy autó, és megcsinálnak belőle egy darabot? Ezek nem is lesznek sorozatban gyártva? Vagy majd egyszer a jövőben?

Pl Renault trezor


2020. okt. 31. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Vagy max pár darab, ezek azért koncepcióautók, hogy lehet velük próbálkozni, esetleg ötletet meríteni, de nem sorozatgyártásra tervezett darabok.
2020. okt. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A koncepció autókból általában soha nem lesz sorozatgyártmány, mert többnyire alkalmatlanok a hétköznapi használatra. Például azért, mert valamelyik nem tartalmaz mondjuk motort, vagy flexibilis futóművet, csak egy karosszériát. A koncepcióautók azért születnek meg, hogy végül átemeljenek stílusjegyeket, vagy műszaki adottságokat egy megszülető félben lévő típusba. Ilyen a Ford Probe III esete is. Abból is egy darab létezik, de az ez alapján készített autó, a Ford Sierra nagyban hasonlít rá külsőleg... és alkalmasabb hétköznapi használatra is.


Egyes koncepcióautókból létezett több példány is. Ilyen a Pierce Silver Arrow is. A harmicas évek elején építettek belőle öt darabot, viszont állítólag ma már csak három üzemképes. Ebből az autóból is rengeteg stílusjegyet és műszaki tartalmat emeltek át a későbbi Pierce-Arrow kocsikba.


Kérdőjeles számomra, hogy a Tucker Torpedo 48 koncepcióautónak számít-e. Elvileg igen is, meg nem is. Hivatalosan nem kapta meg a típusengedélyt, mely szabadjára engedte volna a tömeggyártását. Ennek ellenére viszont 50 példányt sikerült összerakatnia Preston Thomas Tucker-nek. Ez az autó olyan adottságokkal rendelkezett (biztonsági öv, kipattanó első szélvédő, kanyarkövető középső fényszóró, stb.), melyek inkább 15-20 évvel később jöttek divatba a sorozatgyártott kocsiknál. Ezt a típust talán ezért könyvelném el szintén koncepcióautónak, mert csomó autógyártónak szolgállt útmutatónak a későbbiekben.


Voltak olyan autók, melyek esetében a koncepcióautó és a tömeggyártott autó szinte teljesen megegyezett. Ebből kifolyólag tényleg vannak kivételek, melyek akár meg is születnek sorozatosan (persze jópár változtatással). Ilyen a Chrysler California Cruiser és a Chrysler PT esete is.


Ahogy a Renault Trezor is, sok koncepcióautó csupán egy lehetséges jövőkép felvázolására szolgál. Nagy valószínűséggel nem ilyenek lesznek a jövőbeli autók, ahogy a tervezők elképzelték ezt a kocsit. De design szempontjából útmutatóul szolgálhat az autótervezők számára. Igazából a legtöbb koncepcióautónak szinte csak ez az egyetlen rendeltetése, amiért megszületik.

2020. okt. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 31. 05:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában csak 1-2 darab, vagy annyi sem mert csak egy makettig jutnak.
2020. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
#2 érdekes példa a Tucker Torpedo. készült a sztoriról egy szuper film is, szerepel benne szinte az összes még létező példány is.
2020. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Divatbemutatókat látva szokták kérdezni emberek, de ezeket hogyan lehet viselni. Annyira extrémek, hogy elképzelhetetlen, hogy valaki azt felvegye.

A koncepció itt is, autónál ugyanaz. Egy új irányzat kijelölése. Hogyan nézzenek ki a ruhák a jövőben, milyenek legyenek az autók külleme.

A gyártás itt is, ott is jelentősen el fog térni.

2020. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 <- #2 Igen, ismerem azt a filmet, bárkinek tudom én is ajánlani, aki kicsit is érdeklődik a téma iránt. Jeff Bridges nagyon jól előadta Tuckert, akinek a lelkesedését még a legmélyebb pillanatban se lehetett lehúzni. Ráadásul ahogy az ötös is mondta, benne van szinte az összes Torpedo 48, ami valaha készült. De ez csak pár ok, hogy miért voltam képes legalább hétszer megnézni ezt a filmet. Szóval ha valakit érdekel, csekkolja le bátran.
2020. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Jó neked, én egyszer láttam kizárólag, tök véletlenül kapcsoltam oda ahol egyszer leadták. Legalább annyira beleégett a film a memóriámba, mint a "Fastest Indian"

Ha le lehetne húzni valahonnan, betáraznám, megnézném újra :)

2020. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!