Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szolid ültetése, mit...

Autó szolid ültetése, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, köszöntök mindenkit! Van egy 1994-es évjáratú japán sedanom, 1.6 benzin. Nagyon szép és jó műszaki állapotnak örvend. Ezen felül szeretném megajándékozni egy kicsit sportosabb kiállással, stabilabb útfekvéssel. Mivel ez egy aránylag régi és ritka típus, a nagyobb, nívósabb gyártók kínálatában már nem kapható hozzá ültetőrugó. Itt jön a kérdésem: vegyek egy kisebb, nívótlanabb gyártótól (raceland, v-maxx) ültetőrugót (40\40mm) vagy vegyek újonnan egy normális minőségű utángyártott rugó szettet és abból vágjak-e le egy karikát (kb. 30mm-t jelent)? Köszönöm a figyelmet és a válastokat, balesetmentes közlekedést mindenkinek!

2020. okt. 31. 11:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Na lepontoztak..


itt válaszoljak már valamire.

2020. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Eibach nem kapható hozzá? Nekem az előző autómban komplett B12 szett volt, imádtam. 50/30-at volt ültetve, mégsem rázott szét, de nem is ütött fel. Nem az a kőkemény, versenypályára való futómű volt, hanem egy kellemes, sportos utcai. Ha márkás nincs, szerintem vehetsz az említett márkákból is. Esetleg olvass fórumokat, milyen tapasztalatok vannak velük! Én úgy gondolom, hogy a rövidebb, keményebb rugónak érdemes a lengéscsillapítval is utána menni, hogy ne legyen alulcsillapított a rendszer, ne pattogjon az autó.

Odafigyeltem, így komoly gondom soha nem volt az ültetésből. Egyszer-kétszer leért kicsit az alja, de ugyanígy leraktam már a mostani, gyári futóműves autóm is.

2020. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a saját élményeken alapuló válaszokat!
2020. nov. 3. 22:04
 14/26 anonim ***** válasza:
25%
Kisebb kereket kell rá feltenni és megvan az ültetés.
2020. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%
Vágjál ki 2 menetet
2020. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Csak 1-2 centit ültetsd, már attól is jobban néz ki, de használható marad!
2020. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%
Hát jobban nem fog kinézni, de legalább gagyi lesz.
2020. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%
4-5 centi ültetéssel, keményebb rugóval keményített gátlókkal legalább van stabilitása a kocsinak nem csak dülöngél mint az ágyrugóra szúrt görögdinnye. :)
2020. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Sikerült már?
2020. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Angliából rendeltem, még nem érkezett meg. Ha megjön, teszek vele egy próbát, ha nem, akkor meghagyom a gyári állapotot, s a pénzből meg veszek mondjuk egy szett jó minőségű gumit tavasszal.
2020. nov. 5. 20:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!