Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb módszer a...

Melyik a legjobb módszer a szélvédő párátlanítására?

Figyelt kérdés
Nagyon laikus vagyok. Van ugye ilyen szélvédőfűtés opció az autóban. Az hogyan működik? Milyen más módozatok vannak még?
2020. okt. 31. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

- ablak leengedése

- levegő fújása a szélvédőre

- rongy

2020. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha van az autódban klíma, az általában be szokott kapcsolni, ha szélvédőre van állítva a fűtés. Arra figyelj, hogy a klímánál a belső keringtetés legyen kikapcsolva. Egyéb teendőd nincs.
2020. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem értem. Ha lehúzom az ablakot akkor bejön a hidegebb levegő és megszűnik a pára. Ha bekapcsolom a szélvédőfűtést akkor a meleg levegő megy rá, és akkor is megszűnik!?
2020. okt. 31. 16:28
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szélvédőfűtéssel a klíma is bekapcsol, akkor párátlanít is, mert a klíma szárító hatással is rendelkezik.
2020. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hideg vagy meleget fújsz rá, ugyanúgy leszedi.

Az autóban lévő páramentesítő gomb lehet, hogy csak a hátsó szélvédőre vonatkozik. Ezt egyszerűen letesztelheted; benyomod és megnézed, hogy elkezdi-e fújni a szélvédőt vagy sem.

Ha van klíma, akkor az gyorsabban leszedi a párát (ha meleget fújsz közben, akkor is).


Rongyokkal ne nyúljál a szélvédőhöz! Ez fontos, mert hamar olajos lesz és zavarni fog a kilátásban.

2020. okt. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Én a klímát szoktam belső keringetésre és hogy a szélvédőre fújja a levegőt. Ugye a működési elve miatt párátlanítja a levegőt....
2020. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Autóm kézikönyvéből olvastam ki, hogy mi a legjobb. Mégpedig: esős idő esetén tilos hideget fújni az ablakra(ne kérdezd miért), tehát csakis meleget szabad. Fújás iránya:ablakra, gyorsaság bármekkora. Ezeken kívül benyomod a hátsó ablak párátlanítását, amivel együtt a tükrök is leolvadnak(legalábbis az enyémen)
2020. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2020. okt. 31. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Klímát bekapcsolod és kész.
2020. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

bekapcsolod a klimát és fújatod a levegőt, és szinte azonnal eltünika pára


Ha nincs klima akkor a szélvédőre kell fújnia meleg levegőt, mást ugy se tehetsz:)

2020. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!