Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű állapotfelmérés mit...

Gépjármű állapotfelmérés mit tartalmaz pontosan?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, és szeretném tudni mit jelent egy állapotfelmérés, mit tartalmaz pontosan? Igen tudom, hogy vétel elött kellett volna, de ezt most hagyjuk :)

Viszont szeretném tudni mit is jelent ez? érdemes e igy utolag elvinni a kocsit egy állapot felmérésre?

én nem tapasztaltam semmiféle problémát a kocsival kapcsolatban, az alja is viszonylag elég szép, futása tökéletes, 150 nél is, sima, egyenletes, nagyon egyben van. Viszont nem tudom ilyen pozitív dolgok után el vigyem e egy állapotfelmérésre, és itt jött a kérdés, hogy tulajdonképpen mit is tartalmaz egy ilyen művelet.. (???)


2020. nov. 3. 14:47
 1/4 A kérdező kommentje:
És még annyit szeretnék tudni, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
2020. nov. 3. 14:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt az tuti mert lehet találnak olyan dolgot amit te nem vettél észre.

(Gömbfejlógás, sziletrepedések, kopott fékek, olajfolyás stb.)


15-25e között mozognak általában.

2020. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sokat. Rákötik számítógépre, kiolvassák a hibakódokat, illetve megemelik és alánéznek. Ha megnézed a MűhelyPRN részeit, nagyjából ugyanaz, csak ott részletesebbek.
2020. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

8 éve vettem utoljára használt kocsit. Akkor márkaszervizbe elvittem felméretni. 5000Ft volt, ma már biztos több. Nagyjából a következőképp zajlott, ott álltam végig az autó mellett én is és az eladó is:

Szemrevételezik az autót. Megnézik a világításokat, végigpróbálják az összes lámpát, hogy világít-e.

Utána ellenőrzik a folyadékszinteket. Megnézik a motortérben van-e valahol friss szivárgás.

Utána csápos emelővel megemelik az autót. Kézzel megforgatják a kerekeket, szemrevételezik a felfüggesztést, fékeket. Nálam bejelölték hogy minden oké, miközben két héttel később derült ki, hogy el volt törve az egyik spirálrugó. Egyértelműen nem friss törés volt. Elintézték annyival, hogy "jaj, hát véletlenül nem vették észre, pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs".

Ez után hibakód kiolvasás. Kb ennyi. Nem mondom, hogy semmit nem ér. Mert jó volt, hogy saját szememmel is láttam az autót alulról. De önmagában semmire nem garancia. A motort pl nem fogják csavarokra szedni neked.

2020. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!