Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MOL-os vagy OMV-s "jobb"...

MOL-os vagy OMV-s "jobb" gázolajat érdemes tankolni és miért?

Figyelt kérdés
Eddig Shellest tankoltam mindig de kicsit drágállom, ezért váltanék. A kettő feltüntetett példa valamelyikére gondoltam. Ha nem jobbak akkor marad a Shell.
2020. nov. 5. 05:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
teljesen mindegy
2020. nov. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Morzsi007 ***** válasza:
79%
Én OMV-n szoktam tankolni benzint leginkább 95-öst vagy 100-ast, ritkán a másik két kúton (Shell, MOL). Valahogy ez szimpatikusabbnak tűnik, hogy jobb-e azt nem tudom megmondani.
2020. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb egyik se mint a többi.
2020. nov. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig Shellest tankoltam mindig de kicsit drágállom"

Miért, az OMV felétek lényegesen olcsóbb? Nálunk tényleg csak legfeljebb 1-2Ft a differencia, kúthálózattól függetlenül.

Nagyrészt Shell, néha OMV prémium gázolajat tankolok. Ezek a kutak esnek útba és árban ugyanannyi mint a Mol. Nem teszek kitérőt, csak azért, hogy máshol tankolhassak. Azért sem, mert eddig nem volt semmilyen negatív tapasztalatom ezekkel a kutakkal.

2020. nov. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es, én is imádom, amikor ilyen 2-3 forintokon megy a hiszti. Spórol 120 Ft-ot az egyik kúton, de elautózik 150-et mire odaér 🤣
2020. nov. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Bármennyire hihetetlen, nem teljesen mindegy. M.o. Százhalombattán finomít olajat, amit aztán a felhasználók, a Mol, a Shell, vagy az OMV a saját adalék anyagával hoz forgalomba. Vannak kivételek, pl. az Auchan, vagy a Lukoil, akik semmilyen adalékot nem használnak. Az OMV-nak van egy saját, csepeli Töltő állomása, Dunatár néven, ahol igazi osztrák gázolaj érkezik tartályhajón. A Lukoil is pl. a dunaföldvári Bázisából szerzi be a gázolajat, ami viszont igazi orosz gázolaj, szintén tartályhajóból. Szóval van választék, az OMV valóban jobb lehet. Viszont 1-2 forintért elmenni máshová, az tényleg érthetetlen. Az autópályák 50 Ft.-os különbségéért, azért igen.
2020. nov. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A simától sem lesz semmi baja a kocsinak.
2020. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott tankolj, ami útba esik és nem lényegesen drágább a többitől.
2020. nov. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
A síma, adalék mentes gázolajtól valóban nem lesz baja a kocsinak, de nem is használ neki. Érezhetően nem húz úgy a motor. Egymásután háromszor érdemes kipróbálni az EVO, vagy már prémium dízelt, és érezhető lesz a különbség. Persze drágább is.
2020. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Hogy lenne már különbség, mikor az üzemanyag energiatartalma azonos...
2020. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!