Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ventillátor miatt fogyhat a...

Ventillátor miatt fogyhat a hűtővizem?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve van meg az autó 1.4 VW Golf V, most írta ki először hogy túlmelegedett a motor a felforrt vizes piktogrammal. A vízhőfokmerő fixen 90 en állt. Ránéztem, a motorba, minimum alatt volt jócskán a viz.

Az elmúlt napokban megint olyan probléma van az autóval hogy hidegen indítva is a hűtőventillatort maxon pörgeti. Kérdésem, hogy ez fogyaszthatja a vizet vagy valahol máshol keressem a problémát.

Vagy időleges volt hogy elfogyott (nem igazán figyelgettem)?

Még sose töltöttem vagy cseréltem benne hűtővizet.



2020. nov. 5. 18:00
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Nem szabadna fogynia, vidd szervízbe. A ventillátor független.
2020. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szinte csak városban használom. Most volt idén először 2 hónapja egy 300km es út meg 2 hete volt egy 200km es. Talán ez még befolyasolhatha?
2020. nov. 5. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogyaszthatja. A ventillátor csak fújja a hűtőradiátort.

Ha beindítod az autót és rögtön elindul, akkor rossz a vízhőmérsékletmérő.

2020. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, akármennyit mész a kocsival, nem szabadna fogynia.
2020. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem, ha minimum szint alatt is, de van még víz a tartályban, akkor nem az alacsony szint miatt melegedett túl a motorod és megy a ventilátor állandóan, valószínűleg hőmérő vagy termosztát rossz és elforrt valamennyi vized

az is elképzelhető hogy a hengerfej tömítés kezdi megadni magát (ezt sem vészes cserélni), de szerintem nem valószínű

annyit hozzátennék, hogy: javasolják, hogy napi első elindulás előtt ellenőrizd a folyadékszinteket, ez szerintem kicsit túlzás, de azért pár hetente érdemes rájuk nézni, mert a hűtőfolyadék az pont egy olyan dolog, ami ezer ok miatt fogyhat az autóból (szivárgás, elforr, stb).

főleg akkor, ha nincs szenzor a tartályban, mert ilyen esetben már csak akkor fog jelezni, ha túlmelegszik a motor

2020. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!