Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erről a Suzuki Swift átalakítá...

Erről a Suzuki Swift átalakításról vélemeny?

Figyelt kérdés

Először leszeretnem szögezni hogy 17 éves vagyok és nincs pénzem másik kocsit venni GTI motort bele meg ilyesmi..


Azzal tudok gazdálkodni amit kaptam ez pedig egy Suzuki Swift 1.3 GS Sport 2003.( 3 ajtós, spoileres. ) 68 ló gyárilag.


Ebből szeretnék kihozni egy kicsit többet kinézetre és teljesítményre.


Amit gondoltam:


- Valami alufelni ami kinéz valahogy.

- Leülttetni kicsit.

- Nyomtáv széllesítő.


Teljesítmény ügyileg:


- Ezres suzuki váltója.

- Chip.

- Nyitott rendszer ( lehetőleg zárható/ nyithatót.

Sport légszűrő vagy torló levegő.


Ez kb 15-20 lóerő jó esetben lenne ami már elég lenne meg nyomatékosabb lenne kicsit az ezres váltónak köszönhetően.


Szerelő haver van aki ezeket megcsinálgatná nekem meg bardirol tudd olcsóbban rendelni alkatrészt úgy hogy a kivitelezés annyira nem lenne annyira drága.


Erről szeretnék egy véleményt kérni..

Karogast meg lehurrogast nem kérek..



Meg egyszer kielem 17 eves hülye gyerek vagyok megxd szóval nincs penzem erősebb autot venni meg stb ebből tudok gazdálkodni amit kaptam suzukit és azt szeretném meg csinálni csinosabbra, erősebbre.



2020. nov. 8. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
szép álmokat
2020. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarlak elkeserítani, de ettől nem lesz nagyobb a cerka, a csajok se ülnek bele szívesebben.

Ha ezek helyett inkább rendesen cserélsz benne olajat meg fékbetétet, mikor kell, akkor dícséretet érdemelsz. Majd pár év múlva veszel egy komolyabbat, első autónak meg tök jó ez úgy, ahogy van.

2020. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Pénzkidobás ilyenre költened. Munkába járni jó lehet illetve hobbinak, de annyi teljesítményt egy pizza futár autóba felesleges beleerőltetni, csak ráköltesz még annyit mint amennyit valójában ér.
2020. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt belelóvalod magad, azért azt vedd figyelembe hogy csak olyan átalakítás reális amit a müszaki vizsgán átengednek.

Szinte minden müszaki tartamat megváltoztató átalakításhoz rengeteg bürökratikus engeddéj, müszaki szemle kell.

Pl:Nem rakhatsz akármekkora felnit fel, nyomtávszélesítés egy swiften? sose fogod tudni legálisan levizsgáztatni.

a swiftet hova akarod még ültetni? nem fog átmenni a vizsgán, ha már egy centit mozdítod a kormányt és a kerék beleér a kasztniba.


chip? szerintem ezen röhögni fognak az ezzel foglalkozó szakik, erőt nem nyersz, viszont a motort kinyírod vele.

a sport légszűrő, aranyos dolog, de az autósbolti kinai vacak csak arra jó hogy ne szűrjön semmit és kinyírja a motrort, a komoly szűrő drága az autóhoz képest és kb 1 lóerőt nyersz majd vele.


Rengeteg pénzt igénylő történetet írtál le

és a végén lesz egy autód amit nem lehet levizsgáztatni, és igazából mindennapi hazsnálatra sem lesz alkalmas az átalakítások miatt(Pl: az ültetés eléggé sok gondot jelenthet egy alapból is nagyon alacsony autónál)


Inkább vegyél egy következő generációs swift sport-ot

1 milliótól már fogsz találni, kétzser annyi lóerő van benne és nem kell átalakítani

Olcsóbb praktikusabb:)

2020. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nincs pénzed másik autóra de ültetés meg váltócsere azért mehet?

Tényleg inkább költs rá csak annyit amennyit muszály,menj el diákmunkázni és gyűjts egy normálisabb autóra,egy igazi swift sportra pl ne ilyen nevetséges tuningolással foglalkozz.Ezzel annyit érnél el hogy kidobsz egy valag pénzt egy 200ezres autóra hogy mindenki kiröhögjön meg bohócnak nézzenek és kb 10-15 %-kal jobb legyen a semmitérő autód.

2020. nov. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 10 deka farhát ***** válasza:
75%
Az ezres váltó miért jobb, mint az eredeti?
2020. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt suzukim, de azt nem kell leültetni, annyira lent vagy így is hogy az borzalom.

De viszont ha rendbe teszed akkor az megy ám rendesen.

Másodikkal simán ment 100-at és 10 mp alatt volt ott.

Ettől nem kell hogy jobban menjen.

Az enyém pedig eredeti volt semmi átalakítással.

2020. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

- Valami alufelni ami kinéz valahogy.

Igen, ez jó ötlet lehet, bár szerintem lemezfelivel, dísztárcsa nélkül jobban néz ki. Fekete lemezfelni.


- Leülttetni kicsit.

Drága, rontja a komfortot, nevetségessé válik az autó.


- Nyomtáv széllesítő.

Pont semmitre nem jó, szintén nevetséges.


- Ezres suzuki váltója.

Ez mire jó? A váltókart cseréljed le short-shifterre, az több sportossági érzetet fog adni, mintha ténylegesen lecserélnéd a váltót.


- Chip.

Akarod növelni a fogyasztást? Mert ez azzal jár.


- Sport légszűrő vagy torló levegő.

Bizonyított, hogy sport légszűrő önmagában semmit sem csinál. A teljes kipuffogórendszert és még számos egyéb elemet kell cserélni ahhoz, hogy érjeni s valamit, szóval: ne!



Összefoglalva: szerintem fekete lemezfelni jól néz ki rajta. Amit még tehetsz és szerintem vagány, hogy a motorháztetőt "rozsdásítod". Ez kifejetten jól néz ki, ha fehér az autód.

A többit én úgy hagynám ahogy van. Gyűjteném inkább a pénzt egy jobb autóra.

2020. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Már megint az 1.3 és a chip......

Szedd ki a felesleges cuccokat belőle, ne tankold tele és menj el hugyozni vezetés előtt, és máris annyival erősebbnek érzed mint amennyit egy chiptuning dobna rajta.


Az ültetést és a nyomtávszélesítőt én sem javasolnám, csak nevetséges lenne tőle az autó. Inkább vegyél rá valami hozzávaló alufelnit, és ne az M3-as BMW-ről szedd alá a kerekeket mert azzal szintén nevetséges minthogy jól áll.


Váltót szerintem is felesleges, haszna csak a szerelőnek lesz belőle a szervizdíjból, neked semmi.

2020. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha az a cél, hogy az utca emberével is tudatosítsd, hogy ahogy magad fogalmaztad " 17 éves hülyegyerek " akkor mehet rá minden, minél bazáribb annál jobb. Majd 10 év múlva magad is rájössz visszagondolva, hogy de gáz dolog volt.
2020. nov. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!