Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ügyfélkapun lekérdezett...

Az ügyfélkapun lekérdezett tulaj adatok?

Figyelt kérdés
Mennyire valósak ezek az adatok? Lehet benne valami csavar? Rendszeresen futok össze megkímált állapotú kevés km-et futott kocsikkal, amiknek iylen brutális 10 vagy a feletti tulajt ír...bocs a buta kérdésért, de ez nekem fura

2020. nov. 9. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sok tulaj rajta, ha pl hitellel vették az

első tulaj rögtön a bank, a második, aki felvette a hitelt, a harmadik a kereskedő, akinek eladta. Ha tőle is hitelre vették, akkor ismét növekszik a szám.


Én amikor vettem az autómat, úgy hirdették, hogy 2. tulajdonostól, de ügyfélkapu szerint 5 volt neki. A fentiek alapján lehet mindkettő állítás igaz.


Egyébként meg az állapotot nézd meg és, hogy évről évre szépen következetes nőtt-e a kilométer benne.

2020. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tulajok száma önmagában nem jelent semmit. A saját autómnak papíron a lekérdező szerint a 6. tulajdonosa vagyok, pedig 9 éve nálam van. Most 15 éves autó. Előtte se cserélt évente gazdát. Dokumentáltan egy használója volt előttem. Annyi csak hogy hitelre vett céges autó volt, amit aztán megvett saját részre az addigi kizárólagos használója. Végül eladta egy kereskedésnek, utána került hozzám.

Ettől még nem bántam meg a vételét. De kérdeztem már le én is 3 éves autót 5 tulajjal. És biztos vagyok benne hogy ott sem az történt, hogy egy garanciális szinte új autó pár hónaponta cserélt gazdát.

Egy autó jósága nem arányos fordítottan azzal hogy adminiszratíve papíron hány tulajdonosa volt. Ha pl valaki örököl egy autót, máris eggyel nő a tulajok száma. Emiatt az az autó rögtön műszakilag rosszabbnak számít?! Az állapotát nézd!

2020. nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első kettő jól leírta.

Ezt viszont könnyen ki tudod szűrni az eredetvizsgák dátumaival

2020. nov. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eredetvizsga se jó mindenre - illetve az államkassza gyarapítására biztosan.

Haverom olyan autót vett, aminek a motorszáma nem egyezik a forgalmiban lévővel. És ezt persze azon a drága eredetvizsgán nem "szúrták ki", hanem csak rá 1 évvel a műszakin.

A nepper kereskedő pedig természetesen tagad mindent, hiszen ők is voltak vele eredetvizsgán, és akkor átment a kocsi...

2020. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!