Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez tényleg igaz az Audi...

Ez tényleg igaz az Audi A3-ra, és a hasonló kategóriára?

Figyelt kérdés

Olyan autót szeretnék vásárolni, aminek a belső minősége jobb, mint pl egy toyota, peugeot vagy fordnak (azért ezeket hozom fel, mert ezekhez volt eddig szerencsém). Főként városban közlekedek, nincs szükségem nagy autóra. Az Audi A3 minden szempontból megfelelne az igényeimnek. 4-5 éves modellben gondolkodom, el is kezdtem utánanézni, és - főleg külföldi fórumokon - elég hamar belefutottam abba a véleménybe, hogy az A3-as nem igazi Audi (ahogy az 1-es BMW, sem BMW, és az CLA sem Mercedes). Sokan megkapják azt, hogy 'vegyél egy olcsó autót, és ha lesz elég pénzed, vegyél egy normális kategóriát'. A kérdésem az, hogy ez tényleg tapasztalható az A3-on, vagy csak sznobság? Valóban rosszabb minőségű anyagokból készült a beltér, mint egy A4, A5 vagy A6 esetében? Mitől jobb egy hasonló felszereltségű A4-es, azon kívül, hogy nagyobb és drágább? Megéri azt a 30%-os felárat?

Komolyan érdekel a kérdés, akinek van tapasztalata, az kérem ossza meg. :)



2020. nov. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A 2015-ös és utáni Audik belseje nagyon jól meg van csinálva szerintem, még a korábbi modellekhez képest is, nekem főleg a Virtual Cockpittel szerelt darabok tetszenek (ami úgy tudom csak az R8 és TT esetén alapfelszereltség, a többinél extra).
2020. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy csökken az autók mérete - úgy osztályonként -, a vásárlási szokások miatt úgy csökken az elérhető használt autók felszereltsége is általában - vagyis csökkent régebben.


A3-ból többet fogsz találni kevés extrával és a legolcsóbb belsővel, mint mondjuk A6-ból. A8-ból meg kb semennyit :D

Ha veszel egy normális felszerelt A3-at az gyakorlatilag ugyanaz, mint az A4 vagy A6.


A 316-os BMWre is nagyjából két réteg mondja, hogy az nem BMW:

-akinek egyáltalán nincs még ilyenje sem

-akinek 6 hengeres vagy nagyobb BMWje van :D


Ezek a mondások a buta magyarok agymenései csak... Ha neked ezekl tetszenek és adott hozzá minden lehetőség nyugodtan vehetsz A3-at, 1-es BMW-t vagy CLA-t, teljesen korrekt autók.

2020. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Majd jönnek a nagyonokosak a való életben is, és megmondják, hogy ááááá ez egy Golf csak, sőt, nem is, azt fogják mondani, hogy Octavia. Oké, kérdezem én, és mivan ha Golffal közös alap az A3? A Golf alapból egy nagyon jó autó, jó konstrukció, az A3 ebből van tovább tökéletesítve.

Az A3-al az a helyzet, hogy valóban nem olyan minőségi, nem olyan kényelmes, mint egy A8, de a kategóriájában mindenben jobb egy nem prémium márkához képest: csendesebb, jobb futómű, jobb anyaghasználat, kényelmesebb, erősebb motorok kaphatóak hozzá, stb. Az 1es BMW-nél is azért puffogtatják ezt, mert az újabb 1esek már elsőkerekesek, és ugye megtanultuk a profiktól az E36-os 316os BMWből, hogy az igazi béemvé hátul hajt. Az Audinál is van egy ilyesmi, hogy régebben csak az A4től felfelé volt hosszában a motor (sőt, azt hiszem az újaknál is), és csak az A4től felfelé volt Torsen diffis quattro rendszer. Ez most is így van, csak a Torsent leváltotta a hasonlóan jó Kronedifferenzial. Szóval az A3 is igazi Audi, csak egy kisebb Audi.

2020. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség szerintem, azok találták ki, akiknek eggyel nagyobb modelljük van a márkából.

Az A3 a Golf ellenfele. Azzal hasonlítsd össze.

De igazából mindegy is, menj el egy kereskedésbe, ülj bele egybe és meglátod, hogy tetszik-e és kész.

2020. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi a válaszokat!
2020. nov. 11. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Golf, a3, stb ezek mind mqb platform autók. Futómű, fék motor kb ugyanaz szögre pontosan. Azért a 4-5 éves golfok is úgy vannak már össze szerelve hogy síri csend van belül. Na ezt az audi egy fokkal jobban csinálja ebben a kategóriában. A régi a3 elég rosszul szellőzött pl na az nem valami okés. Viszont én utaztam már a3 sedanban. Nem rossz na :D sznobsag vagy sem, de az audi az audi. Mondom ezt VW Bora tulajkent.
2020. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!