Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkretették az autószervizben...

Tönkretették az autószervizben a kocsimat majd még pluszban kifizettették a feleslegesen rendelt alkatrészeket! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szervizben volt a kocsim, dpf szűrőt kellett cserélni. A szerelő 1 hét után azt mondta, hogy nem is azzal lesz a gond, hanem csak az elektronikus gázpedál romlott el, megrendelte. Újabb 1 hét után hívott, hogy kész a kocsi, menjek érte. Ott kijelentette, hogy nem a gázpedállal volt a baj és nem is DPF-el hanem az egész elektronika elromlott. Mutogatott videókat, hogy össze-vissza villogtak a lámpák és nem indult el. Pedig semmi ilyen baja nem volt addig! Elmondás szerint csak a márkaszervizben tudták helyrepofozni egy használt elektronikai egységgel és beprogramozni. Így az előre kalkulált 200 ezer forint helyett 580 ezer forint lett a végszámla, plusz ki kell fizetnem a 40 ezres pedált is amit odanyomott a kezembe, mert az nem az ő hibája, hogy nekem rossz az autóm. Örüljek hogy megjavította. Kiabálás lett a vége, mire kijött az összes szerelője és követelték rajtam a pénzt. Mondtam, hogy rendőrt hívok ha nem adják vissza kocsimat, de arra azzal jöttek, hogy nem ők rontották el, ők eskü alatt fogják vallani hogy én elektronikai hibásan hoztam be a kocsit és nem vagyok hajlandó fizetni! Engem fognak lopás miatt elvitetni.

Bátyámnak kellett odahoznia kölcsönbe a pénzt. Hogy fordulhat manapság ilyen elő? Milyen világ van? Azt hittem ennek a már rég vége van. Mit tehettem volna? Álljak neki velük verekedni? Senki nem védi meg az átlagembert manapság? Ha rendőrt hívok és hatan vallanak ellenem akkor tényleg én kerülök bajba.


2020. nov. 11. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát téged lehúztak. Simán kihívhattad volna a rendőrséget, árajánlat nélkül minek hagytad rájuk a munkát?
2020. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

"Hogy fordulhat manapság ilyen elő?"

Jól átb*sztak, úgy.

Te DPF szűrő cserére vitted az autót, ha bármi más baja van a szervizes köteles téged erről tájékoztatni és kikérni a véleményedet, hogy akarod-e a javítást vagy sem.

Össze-vissza villogó műszervalat nem nehéz előiézni, ha pl egy lemerült akksit rákötnek és azzal próbálják indítani.

Azt mondja, hogy márkaszervizbe vitta. OK, akkor mutassa meg erről a számlát. A márkaszerviz nem fog neki semmit javítani számla nélkül.

A gázpedált is ő saját döntése alapján rendlete meg, semmi közöd hozzá. Küldje vissza.


Rendőrt kellett volna hívjál. A családtagjaid tanuskodtak volna, hogy az autót milyen állapotban vitted be.

2020. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lenni kellene egy munka felvételi lapnak, ami bizonyítja hogy te milyen hibával vitted oda és annak mennyi a várható költsége.
2020. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Napi kamu...🤣🤦

Mert ilyen luzer nem lehet senki...

2020. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

a 3-as jól mondja..kell egy munkafelvételi lap, amin feltüntetik a jelzett hibát, átnézik van-e más gond, leírják a várható saccperkábé költséget+ÁFA, majd adnak egy példányt..elkérik a telefonszámod, ha más is felmerülne, akkor megkérdezik csinálják-e, vagy elviszed így?


minderről munkalap, számla.


így volt?


nem?

2020. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Volt itt nemrég egy kérdező, akinek a szerelője másik szervízbe vitte a kocsit, aztán benyelte a pénzt. Esetleg írj rá, hogy mi lett belőle.


A pénzeteknek amúgy legalább van nyoma? Holnap újra követelheti, ha nála vannak a számlák :)


Az üröm az örömben talán, hogy azért egy ECU hiba meg tud akár rendesen szivatni. Kicserélheted a fél autót, mire gyanús lesz. Az a gondod legalább megoldódott.

2020. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem akarom eldönteni, hogy a sztori kamu-e vagy nem illetve ha valós mennyire van kiszinezve.

Viszont párszor már leírtam itt, hogy márkaszerviz is csinált már olyat, hogy bevitte az ember a kötelező dolgok cseréjére a kocsit, megbeszélték, hogy olajcsere, szűrők cseréje, kerülni fog X összegbe.

Mire ment az autóért már 100 ezerrel többet követeltek, mert szerintük a komplett féket elöl hátul cserélni kellett annyira kopott volt. Ott cseszték el, hogy az kb 90%-os fék volt és előtte lett pár hónappal cserélve. Némi ugatás után, hogy rakják vissza a régit végülis az lett, hogy nem kellett kifizetni a fékcserét és visszaadták a régi tárcsát betétet is. Olajcsere persze ki lett fizetve meg a szűrők.

Az életben többet ilyen helyre nem megyünk. És ez Skoda márkaszerviz.

2020. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

6/7:


használt ECU-val nincs kisegítve. de igaz amit leírsz. ha 8 szerelő tanusítja, hogy te nem fizettél semmit akkor te hiába mondod, hogy márpedig te kifizetted. Követelheti ugyan úgy.

2020. nov. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8

Ha ez most működik neki, akkor ki van segítve :)

Az egész meg tanulópénz, hogy nem javíttatunk autót okosba.


Szerintem nem kamu a sztorija, simán el tudom képzelni, láttam már pár zugszerelőt. Csak kicsit szépít rajta, hogy ő itt totális áldozat, mikor még lehet jól is járt :)

2020. nov. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem jártam túl jól :D És sajnos szóról szóra igaz. Nem kaptam semmilyen papírt, most voltam életemben először alkatrész cserés szervizen, elötte csak olaj és kerékcsere volt. Akkor se adtak munkalapolat, azt se tudtam hogy kéne ennek mennie. Bíztam az adott szóban, abban hogy elötte mindig szépen dolgoztak. ECU hiba biztos nem lehetett, mert semmi előjele nem volt. A DPF-et azért cseréltettem mert a kollégám mondta, hogy szerinte ennyi km-nél cserélni szokták mert nem fog átmenni a műszakin. A szerelő megerősítette, hogy a végét járja.
2020. nov. 12. 04:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!