Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanácstalan vagyok autóvásárlá...

Tanácstalan vagyok autóvásárlási ügyben, de mivel bevált a Peugeot, be merjek vállalni még egyet?

Figyelt kérdés
Már bánom, de eladtam a 2007-es év végi Peugeot 207 1.4-es gepemet. Bár csak 75 lovas volt, nagyon jókat autoztam vele. Semmi gond nem volt vele, motor és elektronika bontatlan volt, rozsda sehol. Azt mondják, ez egy jól sikerült típus volt. Ezen felbatorodva szerintetek az utódjával is jól járnek, a (régebbi) 208-assal? Szigorúan benzinesben. Hátha az is olyan jó kis gép, mint az elődje. Keveset látok belőle, ahol lakom (M.ovar), 206-osbol annál többet. Apám Ford Fiestat ajánl, lévén neki is Fordja van, Fusion, és nagyon elégedett vele, de a Peugeot-okat is elismeri, kedveli. Szerintem már régen csődbe ment volna a márka, ha annyira megbízhatatlan és problémás autókat gyártana, mint ahogyan egyesek MÉG MINDIG beállítják. Végül is az egyik legrégibb múltra visszatekintő autógyártó, nem? Szóval ki hogyan látja, ajanlja e vagy sem, vagy egy fiatalabb 207-est ajanlana? (2012 végéig gyártották úgy tudom, dettó, mint az elődjét, a 206 plusszt). Vagy Ford fiesta, Corsa D-t, vagy egyiket sem, vmi mást? Ki mit tenne, ajánlana, nem vagyok sem autó guru sem autóipari mérnök, ezért is kérdezem. Nekem nagyon bevált a "Kis Pözsó", remélem, nem csak nekem. Thanksz.

2020. nov. 13. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A márkák és típusok között válogatsz, ne így állj hozzá.


Korral és motorral indulj ki.

Az 1.4 75 lovas régi autód azért jár problémamentesen, mert egy kis teljesítményű, kiforrott motor. A francia elektromos problémák, az mást tészta, de azokról is lehet tájékozódni.

A másik a kor. Lehetőleg facelift utáni modelleket nézz. Ekkor javítanak sok problémán, ami az elődben előjött.


Fiestánál pont tudok segíteni, az 1.6 Duratec Ti-VCT motorral valószínűleg sokáig nem lesz problémád.


Amúgy meg halgass apádra, mert ha szart is segít venni, legalább segíteni fog helyrehozni.

2020. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
HA megvoltál elégedve vele akkor nyugodtan vehetsz ugyan olyat.
2020. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Naaa, ezen meglepődtem, mert kb arra számítottam, hogy olyan hozzászólások jönnek, pl franciát mégegyszer az istennek se, egyszer szerencséd volt, többé nem lesz...
2020. nov. 13. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, jönnek majd olyanok is :) Tényleg állapotot kell nézni, meg a típushibákra kell odafigyelni.
2020. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oksa, dhe ti nem oanok vagytok, Gott sei fánk! (Mosolyog - a szerk.)
2020. nov. 14. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!