Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Peugeot 306 jó autó a...

A Peugeot 306 jó autó a kategóriájában?

Figyelt kérdés
Meglett a jogsim nem rég, szóval amint összegyűlik néhány száz ezer forint, meg szeretném venni életem első autóját. Nem tudom pontosan, de kb. 400ezret gondoltam csak a vásárlásra. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez elég kevés pénz normális autóra, de nekem minél hamarabb kéne. Azt is tudom, hogy nyilván nem évtizedekig használnám, de jó lenne ha pár évet kibírna, afléle átmeneti megoldásnak. Pásztázgattam a használtautó hirdetéseket, különféle cikkeket, és a 306-os Peugeot eléggé megtetszett. Nem hosszútávokra kéne, tehát nagy és dízel kizárva, a 306 pedig pont jó lenne méretben, mert nem is egy bálna, de nem is nagyon kicsi. Benzineseket nézegettem, inkább az 1.6-os motorral tűnik ideálisnak. Elég szép kocsi, bár ez szubjektív. De azért nem egy fapados Swift, és nincs is minden 2. embernek ilyenje, nem az a tipikus népautó. Azt olvastam, hogy ez egy aránylag megbízható,sőt kevésbé rozsdásodó típus. Mit tudtok erről? Akinek volt ilyenje, miket tapasztalt? Szerintetek jó választás lenne?

2019. aug. 24. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó autó lehet, de nem 4 kilóért.
2019. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 400000-es árkategóriába már jókat lehet találni.

A típus hibája a hátsó futómű kopása amitől befelé dőlnek a kerekei, mint a bmwknek. Az autó fénykorában húzós tétel volt a csapágycsere, de manapság nem vészes. Csak időben kell javítani, mert csak a csapágyak megvannak kb 50000 ből, míg a tengely és a csapágyak kb 100000 plusz munkadíj

2019. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad olcsó francia autót veni.
2019. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
400ért simán vállalható az amúgy sem drága 306-os!Kategóriában a legjobb futóműve van és kényelmesebb,mint fapados konkurense.Egyébként egy 1.9td-t is be lehet vállalni semmi gond sincs vele.
2019. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sose volt 1.9 TD motor a 307-esben. Esetleg HDI. Ami nagyon nem ugyanaz mint a németek TD motorja...
2019. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 K Laci ***** válasza:
Nekem annyi bajom volt vele, hogy mikor uzemanyagora lement nullara es tankolni kellett.
2019. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Ki beszél itt a 307-ről???Ha elolvasnád a kérdést akkor láthatod,hogy 306-ról van szó!
2019. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 306-os 1.6-os volt/van az első autóm, annó 300.000 ft ért vettem és ennek a felét még elköltöttem rá (csere alkatrészekre)

Jól kifogtam mert több évig már csak garázsban állt,elhunyt a tulaja és nem akart megválni tőle a felesége.

Km is alig volt benne csak hát ugye nem jó ha ilyen sokáig áll, ezért kellett rá költenem (aksi,generátor,szűrők,olajok, ilyenek)


Az a jó,hogy a generátort még nem is kellett szerelővel cseréltetnem mert annyira egyszerűen cserélni lehet,hogy kár lett volna pénzt kiadnom érte ( 3 csavar tartja és könnyen hozzáférhető)


Mindemellett a kényelem is fantasztikus, értem ezalatt az üléseket,elektromos ablakok,klíma stb.


Jól jártam avval,hogy megvettem.

2019. szept. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!