Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a környezettudatosabb...

Ki a környezettudatosabb autótulajdonos? Aki a kocsiját 3-5 évente korszerűbbre cseréli, vagy aki 20 évig ugyanazt használja rendesen karbantartva?

Figyelt kérdés
Az első vásárló kedvéért a gyártóknak több autót kell legyártaniuk, de azok elvileg egyre kevesebb károsanyagot bocsátanak ki. A második fajta vásárló viszont nem pörgeti annyira a termelést, de a technika ami használt, elavult.

2020. nov. 15. 12:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy új, "környezetbarát" autó előállításának jóval nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint egy régi hagyományosnak. Ennek két oka van: 1. sokkal több benne a macerásan, jelentős környezetkárosítással előállított alkatrész (pl. mindenféle ritkafém-ötvözetek, elektronikák, de pl. a műanyagok több fajtája sem újrafeldolgozható)

2. Egy modern autó "bontása" (környezeti szempontból semlegesítése) sokkal drágább és szennyezőbb, mint egy régié, aminek jó részét egyszerűen be lehetett olvasztani. A mai autókban sokkal többféle (kézzel szétválogatandó) anyag van, és egy csomó olyan is, aminek a nem "értelmetlenül drága" újrafeldolgozása/semlegesítése egyszerűen nincs megoldva.

2020. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

el kell felejteni a füstölő fostalicskák megújított változatait is..itt liheg a nyakunkon a villanyautó. Nem véletlenül nállt le az újabb BMW gármépítése Debrecen mellett, és nem véletlenül csöken a Győrben készülő hagyományos motorok darabszáma.


Az sem véletlen, hogy néhány óriás beszállító itt építi a villanymotorokat, és az azokat meghajtó akkumulátorok gyárait. Csak nem verik nagydobra.


A Suzki nem véletlenül hozza a szigetországból a villany-suzukikat...ezek gyártása a legnagyobb buli.


A belsőégésű motoroknak reszeltek(csak itt nem tudunk róla)

Körül kell nézni a világban.

A magyar ember, ha tehetné, háromévente cserélné az autóját, és ugyanabból a szalonból kapná legújabbat. Mert a tehetősek ezt teszik.

2020. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
A válasz valsz félúton van. Szerintem olyan 10-15 év egy autó érdemleges üzemeltetési ideje, utána már legtöbbször csak összetákolják a szart. Nekem is volt ilyen korú autóm, tudom miről beszélek...
2020. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

10:

Nem hagytam figyelmen kívül, ne haragudj! Elolvastam, és fel is pontoztam. Igen, egy jómódú országban erről máshogy vélekednek mint nálunk, de azért meg lehet próbálni objektíven gondolkodni a témáról.

A döntéshozók alatt pl. a CO2 kvóták megalkotóit, aláiróit, az Uniós politikusokat értem, és a nagy autógyártók döntéshozóit.

Ebből adódik a következő kérdés, hogy elektromos autók elterjedése megoldja-e majd egyszer ezt a globális problémát, hiszen azok sok évesen sem lesznek környezet szennyezőbbek mint új korukban.

2020. nov. 15. 18:01
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez a sok elektromos szemétre is azthiszik hogy hűű de környezetbarát. aztán egy nagy francot.

Szénerőmű áramából töltöd az már egy szennyezés.


Létrehozni egy ilyen xarrt az is egy erős szennyezés, gondolom aki ezeket élteti életében nem látta hogy néz ki a természet egy lítiumbánya nyomán. majd 3 év múlva megsemmisíteni az meg végképp környezetkárosító. ja de az nem látszik mert a temérdek elektronikai hulladékot elvisszük a harmadik világnak, gázoljanak benne térdig ők.

2020. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem környezet hanem pénztárcatudatosak leginkább amúgy.
2020. nov. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!