Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Traffi Hunter adatok forrása?...

Traffi Hunter adatok forrása? Hol látható a legjobban, hol lesznek sebességmérések egy adott nap folyamán?

Figyelt kérdés

Meg tudjátok adni, hogy a rendőrség hol teszi közzé (link), hogy adott napon hol fognak sebességet mérni? Én sehol sem találtam ilyet a honlapjukon.


A Traffi Hunter appra rá szoktam indulás előtt nézni, hogy az útvonalamon hol vannak bejelentett sebességmérések, de azzal az a problémám, hogy csak az adott időpillanatot mutatja. Pl. Ha 13:30-kor indulok, akkor nem jelzi ki, ha van olyan hely az útvonalamon, ahol mondjuk 14:00-17:00-ig van ellenőrzés bejelentve. Az értesítés funkcióját meg nem szeretném bekapcsolva tartani az appnak, mert sok a téves riasztás és lemeríti az akkut, ha úgy felejtem. Van valakinek valami tippje, hogy lehet jó átfogó képet kapni arról, hogy egy adott nap folyamán hol lesznek ellenőrzések?


Illetve arról van valami infótok, hogy a Waze is használja-e ezt a rendőrség által bejelentett ellenőrzések listáját vagy ők csakis a felhasználói jelentésekre alapoznak?



2020. nov. 15. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A Waze miért nem jó?
2020. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs a Waze-zel sem semmi problémám, viszont a kérdés továbbra is áll: abba is beépülnek a rendőrség által előre nyilvánosságra hozott sebességmérések vagy csak felhasználói jelentésekre támaszkodik?


Illetve nagyon köszönöm továbbra is, ha valaki meg tudja adni, hol található meg ez a lista, ahol a rendőrség közzéteszi az aznapi ellenőrzések helyszíneit.

2020. nov. 15. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Rendőrség már egy ideje (talán 2018 szeptember óta?) nem teszi nyilvánossá a mérési tervet.
2020. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség már jó ideje nem közöl adatokat a sebességmérések helyeiről.

Amikor még közöltek adatokat, "cserébe" azért támadták őket, hogy nem is ott mérnek, és nem akkor mérnek, amikorra az jelezték, holott az csak tájékoztató jellegű közlés volt.

Néhány éve be is jelentették, hogy megszűnik a tájékoztatás a sebességmérések helyéről, idejéről, sőt azt is bejelentették, hogy az addig gyakorlattal felhagynak, bevezetik a "rejtőzködés technikáját" a mérések során.

Tehát marad a Wazze, ami a felhasználók jelentéseit használja, ha jelentik a mérés helyét, az megjelenik a rendszerben (vagyis ugyanolyan pontatlan, mint volt a régi trend esetében)

2020. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Be kell tartani a határokat és akkor mérhetnek bárhol.
2020. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor megfordítom a kérdést: ha már nem teszi közzé a rendőrség a mérési helyszíneket, akkor mi alapján mutatja a Traffi Hunter a trafikat, pontosan megadva, hogy adott napon hány óráig tart majd a mérés az adott helyen? (Azokra gondolok, amik sötétkékkel szerepelnek az appban, nem a fix mérési pontokra.)
2020. nov. 15. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hunter mar lehalt, csak "tippel" hol lesz.
2020. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Traffi Hunter alkalmazás fejlesztői reagáltak a változásokra: a több milliós adathalmaz alapján, valószínűségi számítások segítségével határozzák meg az aktuális mérési helyszíneket, melyeket az alkalmazásban a police.hu adatok helyére töltenek fel havi rendszerességgel."

[link]


Hát, nem tudom én kissé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. :D

2020. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az infókat és a linkeket, nagyon sok újat tudtam meg belőlük. Hát ezt a valószínűségszámítást megnézném, hogy csinálják, ennyi erővel én is megjósolhatnám magamnak indulás előtt üveggömbből vagy kávézaccból, hogy hol lesz trafi.


A rendőrség honlapján közzétettekből meg ez a kedvencem: "Az ellenőrzések célja nem a bírságbevételek növelése, hanem a negatív folyamatok megfékezése, a közlekedésbiztonsági helyzet javítása." Nyilvánvalóan. Tele az ország gyökér büntetőfékezőkkel, indexet nem ismerő reumás kezűekkel, kiégett fényszóróval vagy sötétben nappali menetfénnyel közlekedő éjjellátókkal és hadd ne folytassam még. A rendőrség meg tojik mindenre, csak az a lényeg, hogy jöjjön a csekk gyorshajtásért. Hiába a forgalmi- és útviszonyoknak megfelelően haladsz az üres autópályán, igaz 130-nál többel, vagy mondjuk 60-nal, az útviszonyoknak megfelelően veszed be azt a kanyart, amit még akár 70-nel is simán be lehetne venni, de a gyökerek biztos, ami biztos alapon kiraktak egy 40-es táblát elé. De nyilván te vagy az, aki a közbiztonságot veszélyezteti, és nem az, aki mondjuk 2 méterre jön a seggedben 130-cal és hírből sem hallott a követési távolságról. És még annyi, de annyi mindent fel lehetne sorolni, ami sokkal veszélyesebb, mint adott körülmények közt abszolút gyorshajtást elkövetni, mégis valahogy ez lett a rendőrség fő bevételi forrása.

2020. nov. 16. 00:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért a valószínűségszámítás nem egyenlő az üveggömbbel...
2020. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!