Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1millió ft értékű autóra is...

1millió ft értékű autóra is érdemes cascot kötni manapság?

Figyelt kérdés
2020. nov. 16. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nézd meg árösszehasonlító oldalakon melyik biztosítnál mennyi lenne a havidíj, gondolj bele, hogy ha pl megkoccolod az autót ki bírnád-e fizetni saját erőből a javítást, aztán döntsd el ez alapján, hogy érdemes-e a havidíjat fizetned. Arra figyelj, mekkora az önrész amit Neked kell fizetned egy-egy káreseménykor. Én nem kötöttem anno a több mint 1 millió Ft-os használtan vett Opelemre.
2020. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
meg kell nézni mennyiért. 5-10% között szokott menni a casco éves díja az autó árához képest általában.
2020. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Nem sok 1MFt értékű autó van az általos 12 éves Casco korhatár alatt.
2020. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 éves autóra már nincs értelme. Nekem most 9 éves van, nem kötöttem rá.
2020. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mennyi az éves díj és mennyire félsz a lopástól, vagy hogy saját hibádból összetörik, esetleg elemi kár éri az autót.

Én a 9 milliós autómra is csak két évig fizettem, utána lemondtam, mert sokalltam a díjat, ráadásul folyamatosan emelték is, úgy hogy káreseményem kerek 20 év alatt soha nem volt. Lopástól sem félek, nem az utcán éjszakázok az autó, munkahelyemen is zárt udvar van. Ha esélyes nyáron jégeső, ki se hozom a kocsit a garázsból, az az egy nap nem megoldhatatlan nélküle.

Ha összetöröm az autót és egy nagyobb összeget kell kifizetnem a javítására, nekem az kevésbé fájna. Nem bosszantana annyira, mert elkönyvelném, hogy balfarok voltam, ennyi, ezzel jár. Majd legközelebb jobban vigyázok. De az nagyon bosszant ha évi 150-200eFt-okat az ablakon dobálok ki, kvázi a semmiért, csak a biztosítók zsebét tömöm.

2020. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az 5-ös mondja. Nekem 2 milliós autóm van, 9 éves. 120-140 ezres ajánlatot adnak a biztosítók. Ha még fizetem 4 évig úgy, hogy nem történik semmi akkor kidobtam fél milliót a semmire.

Inkább azt a pénzt félrerakom és ha baj történik kifizetem vagy veszek egy másik autót.

Defenzíven vezetek, éjszaka nem ülök autóba, ha havas-jeges az út max munkába megyek csak.

2020. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!