Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumistól lehet véleményt...

Gumistól lehet véleményt kérni az abroncs állapotáról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a céges autón szerintem kopott és régi gumi van, de a főnököm szerint az még jó. Gumis tud róla véleményt írásos formában? Ennek kb mennyi az ára?
2020. nov. 17. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit mond a gumis?
2020. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy másik gumist kérdezz meg, ne ugyanazt akit először. Ha ő is azt mondja, akkor nyilván nekik van igazuk.


Ha kapsz majd egy igazolást, akkor mi változik? A főnök lecsereli?


Tudom hogy a biztonság a legfontosabb, se lehet hogy a főnököd berag ha ilyen igazolást viszel.


Én azt mondom kérdezz meg még egy embert és beszélj újra a fonokoddel szóban.

2020. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen, tud véleményt mondani. Ha végeztetsz vele bármilyen munkát, ingyen megteszi.

Egyébként a kopást könnyű eldönteni, minden gumin van kopásmérő, ha addig a szintig lekopott, kuka

2020. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Megjegyezném, hogy sokan (beleértve saját magam) általában nem szeretjük, ha a beosztottak a céges ingóságokat illetően "beledumálnak" a dolgokba... *hangsúlyozom* nem azért, mert így megspórolunk rajta évi kőkemény 300 forintot, hanem mert ez így egy újabb teendő amivel soron kívül foglalkoznunk kell, az meg általában van elég az ilyenek nélkül is.

Kérdés...

Mikor volt az autó időszakos átvizsgáláson?

Mert ha nemrég volt és azóta nem ment kirívóan sokat (mondjuk 10e km alatt), illetve azon az átvizsgáláson természetesen nem volt probléma a gumik állapotával, akkor felesleges ebbe beleállnod, jó eséllyel falba fogsz ütközni és a saját idődet/energiádat fecsérled (meg a főnöködét).

Ha közel sem mostanában volt, akkor már más tészta, de ezt tudni kéne...

2020. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért ebbe csak van beleszólásom ha én vezetem. Kb havi 5 ezer kmt megy az autó autópányán, nagysúlyal. Műszaki vizsgán 1.5éve volt.
2020. nov. 17. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha másfél éve volt műszakin, akkor értelemszerűen fél éven belül esedékes a következő.

Ha ezt a fél évet még kibírja a gumi, akkor én elengedném. Ha még szabályos a profilmélység, akkor így távolból azt mondom, hogy jó eséllyel nem fognak vele foglalkozni.

2020. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy régi gumi.

De ha megbüntetnének is érte az mind a főnöké lesz, nem neked kellene kifizetni.

2020. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, hogy egy balesetnél a sofőrt veszik elő hiába céges autó. Ha az 1mm-es nyári gumival belerongyolj valakibe téged fog kérdezni a rendőrség, mert az van a kreszben, hogy indulás előtt ellenőrizni kell az autó állapotát. Ha meg ráadásul naponta vezeted akkor csomó lehetőséget is lett volna rá.

Viszont az is igaz, hogy ha a főnököt ezzel vegzálod simán megteheti, hogy valamilyen indokkal elküld és keres mást aki nem rinyál.

2020. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!