Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb motorolaj...

Melyik a legjobb motorolaj szerinted egy dízel autóba? Vegyük mondjuk az 5W30-asokat

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 18:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy DPF-es. 5W40-el hamarabb el fog tömődni egy 20%-al gyorsabban a DPF. Viszont így nem nyírod ki a motort.

5W30-al el fog kopni. Nem véletlen, hogy a létező összes szakmai fórumon 5W40-et írnak mindig hozzá.


De tudnák mondani másik példát. Peugeot 508, prince motor. gyárilag 5W30-at írnak, szelepfedélen is az van. Közben meg azzal lehet megölni a motort. 0W20-at ajánlanak bele a szakértők.

2020. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na ezzel megfogtál, nem gondoltam arra, hogy az Euro 4-ről van szó. Sajnos nem tudom. Csak annyit, hogy elég hisztis motor a korábbi Euro 3-as darabokhoz képest.
2020. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Castrol magnatec 5w40 dpf ,

megfeleő viszkozítás ,alacsony hamutartalom


Nézd meg a specifikációkat ha megegyezik én ezt ajánlom

2020. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!