Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cross motor közúton?

Cross motor közúton?

Figyelt kérdés
Heló! Mióta beállt a kijárási korlátozás, nem járok suliba, eléggé unatkozom. És sajnos jelen állapotban fogok is. Az összes autós programot törölték, nincsenek nyitva klubok, stb. Úgy döntöttem, hogy az unalom megelőzése érdekében, elkezdenék cross motorozni. (Eddig is motoroztam, de most egy chopper-em van.) Az lenne a kérdés, hogy A1 kategóriában, milyen elérhető árú, közúton is használható cross motorok vannak, amik nyilván nem sértődnek meg a földutaktól sem?
2020. nov. 17. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Krosszmotort nem lehet közúton használni. Amire te gondolsz az az enduro.
2020. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából az a lenyeg, hogy közúton és terepen is lehessen használni. :)
2020. nov. 17. 21:19
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm, tényleg erre gondoltam! :) Esetleg konktét márkát tudtok ajánlani?
2020. nov. 17. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Dual sport, ami neked kell :) Vagx ahhoz hasonló, esetleg supermoto.


Honda XR125L

Yamaha XT125

Yamaha DT125

Suzuki DR125

KTM 125 EXC

Yamaha WR125


Én ezek közül szemezgetnék. Olyan kell, ami rendszámos.


Annak azért nézz utána alaposan, hogy hova szabad és hova nem szabad bemenni. Nem mindig egyértelmű, de ugyanúgy megbüntethetnek, amikor nem volt egyértelmű és bementél motorral.

2020. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utánna nézek ezeknek a motoroknak. :)

Kis városban élek Budapesttől nem messze, szóval a környék tele van földutakkal. Erdő is van, szóval lesz hol. ;)

2020. nov. 17. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy erdő még nem feltétlenül mehetsz be.

Ha pl. természetvédelmi terület, akkor többszázezres bírságot kaphatsz.

2020. nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont ezt írtam a 4-es válaszomban. Alaposan nézz utána, mik a jogi szabályozások. Láthatóan nem tudod még :) Erdőbe a legritkább esetben szabad csak bemenned, de 99%-ban nem szabad. Ha sorompó van, nem szabad. Akkor se, ha nyitva. Ha behajtani mindkét irányból tilos tábla van, akkor sem szabad. BÁRMILYEN védett területre tilos járművel behajtani. Natura 2000 térképen (online megtalálod) meg tudod nézni, hogy minek számít, ahova be akarnál menni. Nem mindig van tábla vagy sorompó, úgyhogy sajnos az sem kifogás.
2020. nov. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :) Igazából csak annyit tudtam erről az erdőről, hogy sokan járnk ki oda.
2020. nov. 18. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!