Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyerek crossmotorhoz is kell...

Gyerek crossmotorhoz is kell jogsi? Olyan amin nincs lámpa, és nem közúton szeretném használni, hanem a tőlünk 1-2 utcára található erdőben. Mekkora cross motor kéne nekem? És első motornak melyik az ami viszonylag jó, de nem túl drága?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány, és 164-5 cm.

Régebben motoroztam, szóval nem teljesen új lesz ez nekem szóval, ha lehet hanyagoljuk az olyan válaszokat, hogy lánynak minek motor, úgyis tönkreteszem stb.. A válaszokat előre is köszönöm.



2015. szept. 6. 13:34
 1/3 anonim válasza:

Az erdőre ugyanúgy vonatkozik az, hogy kell a jogosítvány. Kismotorban, tehát 50ccm-ben nincs crossmotor, amire te gondolsz az egy enduro lenne.

Megfelelő lenne egy Yamaha DT50, Aprilia SX50. Ezekhez a motorokhoz segédmotoros jogosítvány kell.

2015. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Yamaha DT, Aprilia RX, Derbi Senda, Rieju RR. Ezekből válogass, de jogosítvány mindenhez kell. Jól írja az előző, az erdőben való motorozáshoz is kell jogosítvány. Joggsi egy esetben nem kell: közforgalom elől elzárt magán területen, a terület tulajdonosának a beleegyezésével, tehát pl otthon a kertben. Lényeg, hogy csinálj egy M jogsit és nincs gond, ha megfognak az sokkal többe fog kerülni a szüleidnek, mint a jogosítvány.


MÉg valami: se gyerek, se 50es crossmotor nem nagyon létezik.

2015. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kell jogsi, viszont erdőben ha nincs kiépítve közút (akár földút ami nincs lezárva), akkor nem szabad motorozni (se).
2015. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!