Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy autóm, amit feltuni...

Ha van egy autóm, amit feltuningolt mondjuk a Mansory cég, rárakta a saját lökhárítóit, belenyúlt a motorba is, stb., és ezt az autót baleset éri, összetörik, akkor ki fogja elvégezni a javítást?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 15:50
 1/7 A kérdező kommentje:
*És ha a motor romlik el? Bevihetem-e a szervízbe a tuningolt motort?
2020. nov. 20. 15:51
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam már azt is, hogy egy bizonyos tuning szint felett ugrik csak a garancia.
2020. nov. 20. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Beviheted, de ha nem hivatalos márkaszervizben csináltattad akkor ugrott a gari. Balesetre meg amúgy sem vonatkozik természetesen.
2020. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Új autóknál már akkor ugrik a garancia, ha nem márkaszervízbe viszed. Vagy ha kihagysz egy szervízperiódust.


Bármilyen módosítás a te felelősséged, az is hogy kivel oldod meg a javítást.

2020. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bader nevezetű, dunaújvárosi férfi mondta, akié a Nimród tuningcég, hogy nem érdemes egy bizonyos szint fölé tuningolni a motort, mert egy az, hogy hamarabb tönkremegy, a másik, hogy ugrik a garancia. Tehát akkor csak van egy szint, egy határ, ami még belefér. Én úgy tudom ezt elképzelni, hogy a nagy tuningcégek összedolgoznak, szerződésben vannak a gyártókkal, és van, ami még belefér. A Manhartnak ott van a BMW projektje, a Brabusnak a Mercedesz projektje, Novitecnek a Ferrari, Audinak az ABT, stb. Úgy gondolom, hogy ezek kapcsolatban állnak a gyártókkal.
2020. nov. 20. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem érdemes egy bizonyos szint fölé tuningolni a motort, mert egy az, hogy hamarabb tönkremegy, a másik, hogy ugrik a garancia"


A garancia garantáltan ugrik, ha hozzányúlnak a kocsihoz.

Talán arra gondolt, nem veszik észre a kisebb beavatkozást (pl. átírnak pár paramétert az ECU-ban).


Jobb kivárni a garanciaidőt, aztán belepiszkálni.

2020. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát ezekről a tuningolt csúcsjárgányokról ugrik a gyári garancia (kivéve a Maybach, mert az gyári)? Akkor nem éri meg. Bár tuningcégnek is van szervize, plusz szerintem ő is ad garanciát, akkor lehet odavinni. Ahol én lakom, itt van egy Manhart nevű autószerelő kft. Gondolom ez az a Manhart.
2020. nov. 20. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!