Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 207 1.4 HDI melegszik...

Peugeot 207 1.4 HDI melegszik de mitől?

Figyelt kérdés

Dugó volt hazafelé, levágtam az utat, volt már jobb ötletem is mert az egyik tócsa olyan mély volt hogy eltűnt benne a kocsi egy pillanatra. Igen, a saras víz a szélvédőig felcsapódott. Nagy gőzfelhő, de amúgy semmi hibaüzenet, semmi anomália. Később észrevettem viszont hogy a kocsi melegszik. Nem úgy hogy korlátlanul leállításig, hanem jelentősen leromlott a hűtőképessége. Hajtva 110 fokig is felment, ott már elvettem a gázt és üresben gurultam, vissza is hűlt. Városban is kétszer intenzívebben indulok el a zöldnél és nem kap szembeszelet mert újra meg kell állni és már melegszik. Szüttyögve, odafigyelve nem melegszik, illetve most jönnek a hidegek így gyorsan visszahűl de nem ilyen volt, a "rallyzás" előtt 98 fok fölé még 40 fokban sem ment. Elektromos venti megy, a hűtőt (és egész elejét plusz alját) magasnyomásúval átmostam kívülről (hátha valami sár takarja a levegőzést), más ötletem nincs. Tippeket várok, mitől lehet ez.

Bemelegedés átlagos idejű, fűtés jó, hosszú lejtőn gurulva termosztátig visszahűl (87fok) tehát egyértelműen a hűtőképessége csökkent drasztikusan, annak az okára vagyok kíváncsi hogy mi lehet ha megy a venti, nem lyukas a hűtő, nem fogy a víz, stb.


2020. nov. 21. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom tele ment sárral a hűtőradiátor.

Úgy tűnik kevés volt, hogy elölről megkínáltad a magasnyomásúval.

2020. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez is egy vélemény, ez csak akkor derül ki ha szerelő kiszedi. Addig is még jöhetnek ötletek hogy miért melegszik. Tegyük fel, jó a hűtő, akkor?
2020. nov. 21. 00:21
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Nézd meg, hogy vizes-e a levegőszűrő, ha igen, akkor irány a szerelő nagyon gyorsan, mert különben kuka a motor. Ha nem, akkor valami hűtési probléma lesz, nézz körül a motortérben látsz-e valami szokatlant.
2020. nov. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!