Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új családi autó, kevés elektro...

Új családi autó, kevés elektronikával, ami nem Lada?

Figyelt kérdés

Először a Dacia Duster jutott eszembe, de már csak Tce motorral gyártják (nálam a dízel nem játszik, annyit nem megyek az autóval évente, hogy megérné). Mennyire tartósak ezek a szerkezetek?

A másik hátránya a Dacia-nak a komfortérzet: elég silány minőségű anyagokból készül, állítólag egy nagyobb szél átfúj rajta (tré a szigetelése), stb.

Milyen más lehetőségek vannak?


Nekem ami kell egy autóba: elektromos zár, klíma (manuális vagy automata, mindegy), elektromos ablakemelő, bőrkormány.

Ennyi, semmi parkoló radar, szenzor, esőszenzor, ütközésgátló, stb. Nem kell. Csak a baj van vele.

Jelenleg egy 3-as Octaviaval nyomulok, de csak a baj van vele.


Milyen új autót ajánlotok?

Pénzt azért nem írok, mert általában ezek fapad autók, és nem sokba kerülnek.

Csak annyi, hogy néhol (Mazdánál) már nincs is fapad.


Tehát összefoglalva:

új családi autó

benzines

kevés elektronikával

tartós - kis szervízigénnyel

utolsó szempontként: komfortos (amennyire ez elvárható)



2020. nov. 22. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ladát már nem forgalmazzák nálunk, úgyhogy nem is tudnál venni.

Dacia jövőre frissíti a kínálatát, érdemes utánanézni.

2020. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Bármilyen újat veszel nem lesz gond az elektronikával sokáig.

Egyébként Suzuki Vitara mondjuk

2020. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ó, köszi, a Suzukira nem is gondoltam.
2020. nov. 22. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ssangyong korandó, nagyon sztárolják mostanában.

[link]

2020. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Fiat Tipo 1.4, 4 hengeres szívó benzin. Faék egyszerű, ős régi technika. Szerintem ma már nem sok ilyet kapni. Ha alaptípust veszel, abból nagyrészt hiányoznak azok az extrák, aminek a hiányára vágysz. Olcsó és még jól is néz ki.
2020. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

+ 1 Fiat Tipo.


Viszont szerintem feleslegesen félsz az extrákról. Tönkre megy az automata esőérzékelő, parkolóradar, stb. És akkor mi van? Ezek csak extrák, ha nem működnek, attól még az autó megy. És nem is hinném, hogy egy komplett parkradar csere többe kerülne pár tízezer forintnál.

2020. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Én a Daciát nem írnám le teljesen ha olcsó, de megbízható autóról van szó. A legelső Duster tényleg rémes minőség volt, de a mostaniak már egész tűrhetőek. Persze sosem lesz prémium minőség, de ennyi pénzért nem is azt várod remélhetőleg.

A tolatórdat amúgy egyáltalán nem felesleges extra, főleg egy mai autónál, ahol elég korlátozott hátra a kilátás. A kis 1.0 literes turbómotor meg teljesen rendben van, viszi tisztességesen az aránylag nagy dobozt is. Ok, nem az örökkévalóságnak készült, de melyik új autó készül ma már annak?

2020. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen fejlődik a Dacia, amit azért az ára is tükröz, a Duster is meghaladja az 5 millát ha nem fapadost akarsz.

Jövőre jönnek a harmadik generációs Dákók, youtubén vannak már róluk videók, elég jól néznek ki.

2020. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!