Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta 2003 hűtőfolyadékr...

Ford Fiesta 2003 hűtőfolyadékról/cseréről lenne szó. Mire érdemes odafigyelni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ezelőtt még nem volt Fordom, így még néhol a sötétben tapogatózok. Hűtőfolyadék cserének láttam hát neki, s a lefolyt folyadék mennyisége nem pont annyi, amennyinek le kellene jönni,nagyjából 3 liter folyt le. Mint ahogy írtam is, nem vagyok még nagy Fordos, de a 3 litert akkor is kevésnek találom(1.3Duratec). Szóval valamit valószínű nem megfelelően csináltam? Illetve a levegőztetés. Azt olvastam, hogy ez a rendszer kidolgozza magából a levegőt, ez igaz lenne, vagy vannak levegőztető helyek esetleg a hűtőn/valamelyik csöveken amiket még nem fedeztem fel

2020. nov. 24. 10:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az alső hűtővíz csövet szedted le, akkor marad a hűtőben egy kevés víz.

Vannak autók melyek hűtőjén alul van egy leeresztő csap, ha azt kinyitod mind kifolyik.


Ahol nincs ilyen csap a hűtőn ott max ugy lehet az összes vízet leengedni ha kiveszed a hűtőt, ami macerás, igy legtöbben neki se állnak

Igy marad kb fél 1 liter víz a rendszerben

Ami amugy nem egy nagy tragédia


Öntsd bele az új hűtőfolyadékot azt jól van az ugy.

A rendszer légteleníti magát a tágulási tartályon kerezstül,

Indítsd ela motort, ne tekerd rá a tágulási tartály kupakját amiga termosztát nem nyit(amig üzem meleg nem lesz a motor) és akkor légetelintetted is

2020. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!