Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs szinte egy normáli...

Miért nincs szinte egy normális karosszéria lakatos sehol?

Figyelt kérdés

Van egy kus kompakt autóm. Elől a sárvédőknél csúnyán rozsdás.


Legtöbb műhelyben azt mondják, ráhegesztenek aztán a műszakira "jóleszazúgy".


Én szeretném normálisan megcsináltatni. Nem a fényezést, az nem érdekel, hanem hogy évekig ne kelljen a rozsda miatt aggódni.


Nem hiszem hogy lehetetlen elvárás, mégis itt megyeszékhelyen nincs (!) aki rozsdát javít, ezt 3 szervízben is mondták.


Ti tudtok olyan helyet ahol csinálnak ilyet? Jöhet privátban is.


2020. nov. 24. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Van az, csak nem tudod megfizetni.
2020. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár millió forintért biztos lenne, csak azon ponton már nincs fizetőképes kereslet, egyszerübb újat venni
2020. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát. Nehéz ügy.

Tényleg sok a kókler, én is inkább önképző kör keretében rámentem a restaurálás témára, már jobb vagyok mint az átlag.

De előbbutóbb papírom is lesz róla. :)

2020. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
86%
Első (általában csavarral rögzített tehát levehető) sárvédőt senki nem lakatol meg toldoz-foldoz mert semmi ertelme.Le kell cserélni az elemet azt jó napot.Legolcsóbb-legjobb-legtartósabb megoldás.
2020. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt az elemet inkább cseréld le egy jobb állapotúra, ha nem találsz abban a színben megfelelőt akkor kevertetsz ki szépen festéket és lefújod magadnak vagy elviszed lefényeztetni, azt előbb találsz mint lakatost. Én is így csináltam hogy amit hegesztés nélkül lehetett cserélni elemet azt inkább lecseréltem, nem vacakoltam a hegesztéssel pedig tudok hegeszteni csak autón nem igazán csináltam semmi ilyet. Nekem a hátsó kerékívnél is voltak problémáim, mivel fémig lett csiszolva és nem volt átrohadva, de apróbb lyukak már voltak rajta sajnos tehát azt az ívet cserélni kellett. Meg nekem a küszöbnél is voltak problémáim de egy karosszériást sem találtam a környékünkön aki megcsinálta volna. Aztán egy fb csoportban egy tőlem 40 km-re lakó srác aki hobbi szinten csinálja ezt csak Ő mondta hogy megcsinálja nekem, de ne várjak minőséget tőle, mert közel sem a szakmája de sok ilyet csinált, és szépen megtudja csinálni, de csak saját felelősségemre vigyem el és amint elvittem tőle nekem kell le alapozni meg alvázvédőzni azt a részt. Ezt vállaltam mert mást nem találtam egyszerűen. De a srác ügyesen megcsinálta mert már 5 éve lassan hogy az a része rendben van az autómon és simán rá lehet emelni meg minden mert nagyon jól elbírja.
2020. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Brasco!


Nem azt írta, hogy az első sárvédő rohad, hanem az első sárvédőnél. Én ebből és a "ráhegesztenek aztán a műszakira jóleszazúgy"-ból inkább a doblemez vagy a küszöbvégek javítására következtetek.

Itt jön képbe az amit a hármas írt és inkább restaurálásnak tartanak. Ez viszont baromi időigényes munka és ezért komoly összegbe kerül. Az eredetihez hasonló alváz és üregvédelemről nem beszélve.

2020. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgyúgy, nagyon kezd kettéoszlani. van a tákoló, és van a restauráló.


Kicsit tehet róla az user is mert a "csak legyen olcsó, és menjen át a vizsgán" kérések miatt van hogy külső kúszöb cserélve, de a taposó lukas, vagy nincs belsőküszöb a szőnyeg alatt.

Nekem meg elegem lett abból hogy hónapokat várjak egy lakatosra, aki aztán xarul csinálja meg. ha meg beleállok, és számonkérem még ő van megsértve.

2020. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!