Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 (2005)...

Suzuki Swift 1.3 (2005) 10L/100km-en az Üzemanyag fogyasztás. Szakértők tanácsát szeretném kérni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok. Kérem hogy csak igazán szakik írjanak ide. Mint az a címben meg jelölt, Ugye swiftről van szó. 2005 ös kiadásról. 110 km en megette (ujfent) a 10,7 litert. Írtak már olyat, hogy keményebbre a gumikat, adalékokat használjak, változtassak a vezetési stílusomon, stb. Én sosem használom pl. ötösben 50-el, de nem is pörgetem a kocsit, vagyis 2500-nál vagy 3000 fordulatnál feljebb nem pörög. naponta kb. a munkahelyemre járok vele, ami oda vissza 17 km. ez olyan vegyesben értendő (nem városi és nem autopályás utszakasz) Mindenhol azt írják hogy ez a fogyasztás sok egy swiftnél. A kocsiban 120 000 van (valós) . Most cseréltek benne gyertyákat, fék olajat, szíjat, és alaphelyzetbe tették az egész rendszerét, mert alapjárat problémák voltak, most már az is jó. az abs és a fogyasztással van már csak gondom. A szerelő az abs kockát tesztelgette, amikor említettem neki a fogyasztás gondomat. A motor diagnosztizáláson (mert azt is megcsináltattam) a lambda szondákat jónak mutatta. Mindenképpen 100 benzint ajánlott innentől. És elmondta, hogy ahhoz hogy kiderítsék mi a probléma, ahhoz első körben tesztvezetik. Aztán kiszedik, és tesztpadra teszik a rendszert (üzemanyag rendszert??? vagy injektort? nem emlékszem mit, de ilyesmit...) de mivel nem biztos hogy hogy igy meglesz a probléma, de az igen hogy eddig ez a művelet (az üzemanyag költségen kívűl) Kb. 50 000- aztán haladnak tovább...

Nem arra gondolok hogy én buheráljam a kocsit, csak szeretném tudni hogy amiket leírtam mit gondoltok arról, és hogy mit tegyek annak érdekében hogy a kocsi ezen a téren rendbe legyen. Mit tanácsoltok?


2020. nov. 24. 22:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Vegyes használatban szerintem kb reális, max annyi hogy ne akarj vele hatalmasakat gyorsulni.
2020. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Esetleg dél pestmegye (csepel, Szigetszentmiklós, Tököl) környékén akadna egy szaki vagy márkaszervíz ahol tényleg hozzáértőek, és ezt ki tudnák deríteni?
2020. nov. 24. 22:04
 3/31 anonim ***** válasza:
Ahjj....a fogyasztás nem olyan, hogy centiliter pontosságra megmondják.
2020. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Én megmondtam, mert lemértem.

Az auto hivatalos kezelési út mutatójában Ország úton 5,1L/100km, Vegyesben 6,2L/100km, Városban 8L/100km.

Biztosan a tapasztalat nem pont ennyi, hanem pl. több, Pl. nem 6,2 hanem 7,5.... Na de 10 liter?

2020. nov. 24. 22:37
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"110 km en megette (ujfent) a 10,7 litert."

Tehát eszerint kb. 9,7 l/100 km a fogyasztásod.

megjegyzés: nem biztos, hogy mindig pont ugyanott fog lekattanni a pisztoly, 1-2 liter különbség simán lehet. Tehát 110 km-en nem lesz pontos a teletankolós módszer. Próbáld meg úgy, hogy csak akkor tankold tele, amikor már kivillan a jelzés. És akkor ilyen 500-600 km-nél sokkal pontosabb értéket fogsz kapni.


"naponta kb. a munkahelyemre járok vele, ami oda vissza 17 km."

Tehát ha jól értem, egyszerre 8-9 km-eket mész vele, ami azt jelenti, hogy az idő jelentős részében hidegen megy a motor.

Ilyen körülmények között nem tartom kirívóan magasnak a 9-10 l körüli fogyasztást sem.

2020. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott állapotban beragadt termosztát okozhat magasabb fogyasztást pl.
2020. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg teletankolós módszerrel csináltam a "mérést" :)


Minden indulás előtt hagyom melegedni a motort kb 4-5 percig. Így sem sok ez a fogyasztás?

2020. nov. 24. 23:03
 8/31 A kérdező kommentje:

6:

Honnan tudom azt megnézni hogy beragadt e vagy ilyesmi?

2020. nov. 24. 23:04
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

Hiába hagyod járatni 4-5 percet, azzal semmivel sem leszel előrébb, sőt addig is feleslegesen eszi a naftát.


Ha állandóan 2×8 km-eket mész vele akkor a 10 literes fogyasztás teljesen reális.

2020. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Hosszútávon felmelegszik a víz 90 fokra kb?

Ha igen akkor jó a termosztát.


Mennyit fogyaszt hosszú távon?

2020. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!