Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl könnyű lenyomni a kuplungo...

Laco17 kérdése:

Túl könnyű lenyomni a kuplungomat kb nincs ellenállás ez miert lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bmw e36 318i-ről van szó.Néhány napja áll az autó bekartam indítani de az akksi lemerült és nem indul(most töltődik), de ekkor észre vettem a kuplungot hogy valami nincs rendben vele, legutóbb semmi probléma nem volt vele.Állóhelyben tönkre ment volna? Vagy esetleg ha újra beindul visszakeményedik(?), de idáig akkor sem volt vele gond ha állt nem puhult így fel.

2020. dec. 1. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Olajos vagy bovdenes kuplung?
2020. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olajos
2020. dec. 1. 12:32
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nincs alatta véletlenül olajfolt? Illetve a tartályban van olaj?
2020. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem fog indulástól visszakeményedni. A kuplungon a fékkel ellentétben nincs vákumos rásegítés.

Az e36 kuplungja olajos. A fékfolyadék tartályban töltöd újra. Nézd meg nem-e csökkent a szint. Ha igen akkor végig kell követni a csövét (ott megy le a fékrásegítő mellett. Gondolom M43B18 a motor. Annál el lehet férni. Egy elemlámpával végig tudod követni.) Valahol ereszthet. Főhenger, csövek vagy munkahenger.


Még annyi kérdés hogy a kuplung mikor nyomod kifele nem ad nyikorgó hangot?

2020. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 4-es! Idáig azt kerestem hol az istenbe van a kuplung folyadékának a tartálya már gyanakodtam a fékfolyadék tartályára én is, de köszönöm!

Kb pont a minimumon van szerinted ha töltök rá rendbe jön? Egyébként igen m43b18.Nem nyikorog ahogy benyomom.

2020. dec. 1. 16:42
 6/16 anonim ***** válasza:

De most akkor jó a kuplung vagy nem jó?

Kiold rendesen és nem is csúszik?

2020. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem jó a kuplung, semmi ellenállása nincs nem tudom sebességbe rakni járó motorral az autót.
2020. dec. 1. 17:12
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Csak benyögöd hogy mi a baja .
2020. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet csak a kuplung munkahengerben kell a tömítéseket cserélni ami 1-2000ft-os tétel ha értesz a szereléshez.


Töltsd fel a tartályt maxra és próbáld meg nyomkodni sokszor.

Ha ereszt a munkahenger akkor az csöpögni fog rendesen a váltó és a motor között.

2020. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9es azt fogom tenni, köszönöm!
2020. dec. 1. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!