Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl könnyű lenyomni a kuplungo...

Laco17 kérdése:

Túl könnyű lenyomni a kuplungomat kb nincs ellenállás ez miert lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bmw e36 318i-ről van szó.Néhány napja áll az autó bekartam indítani de az akksi lemerült és nem indul(most töltődik), de ekkor észre vettem a kuplungot hogy valami nincs rendben vele, legutóbb semmi probléma nem volt vele.Állóhelyben tönkre ment volna? Vagy esetleg ha újra beindul visszakeményedik(?), de idáig akkor sem volt vele gond ha állt nem puhult így fel.

2020. dec. 1. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor ez elfolyik valahol. Így ne használd. Utántöltögetni csak annyira éri meg hogy rájöjj hol folyik.

BMW váltó harangjának lyukas az alja. Ha a munkahenger belső oldalán ereszt akkor szerintem ott a váltó lyuknál látnod kéne folyni.

De ha megvan hol ereszt akkor felesleges töltögetni, így közlegedni meg nem jó. Ki tudod tépni sebességből persze. De ne kockáztass.

Mielött nekiesel a munkahenger tömítéseinek rá kéne jönni hol. Én nem szívnék munkahenger tömítésekkel. Most néztem kovács autónál komplett munkahenger van 5 ezerért, de 10 ért már márkásat kapsz.

Én nyáron cseréltem kuplunggal együtt. Csak a munkahengerhez se kipufogót se kardánt, se váltót se nagyon semmit sem kell leszedni. Bakokra rakod azt le is szedheted. Ott van a váltó oldalán 2 anya tartja. Annyi hogy nyílván akkor folyadékot is cserélni kell majd légteleníteni.

2020. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
0%
Szia! Én azt javasolnám, hogy vidd el a vasasba.:)
2020. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Réka akarom mondani 12es válaszoló, én is szeretlek.
2020. dec. 2. 10:15
 14/16 A kérdező kommentje:
Feltöltöttem teljesen a tartályt, de nem eresztenek se a csövek se a munkahengerek.
2020. dec. 2. 15:36
 15/16 A kérdező kommentje:
Kicsit keményebb lett a kuplung de járó motorral még mindig nem veszi a sebességet.
2020. dec. 2. 15:37
 16/16 anonim ***** válasza:

Pumpáld lábbal. Ha levegős akkor a piziciója miatt kicsit légteleníti magát és ha úgy van felkeményedik.


Ha az se működik akkor simán lehet a kinyomócsapágy megadta magát. Az egy kicsit szopóbb csere mert ahoz le kell szedni a váltót.

2020. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!