Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autó, csak ha...

Nem indul az autó, csak ha befogom a kipufogót?

Figyelt kérdés

Alany: 2007-es 1.4 tdci Fiesta.

Két hete csinálja, hogy nem akar reggelente indulni, ha hideg van. Eddig azt hittem, hogy az üzemanyagcső levegősödik, nyomogattam is szorgosan indulás előtt a pumpát, de nem igazán segített. Tegnap végképp nem akart indulni, tettem egy próbát azzal, hogy befogom a kipufogót. Egyből beindult, ebből gondolom, hogy vagy szegény vagy túl dús keverékkel próbál elindulni. Melyik szenzor hibásodhatott meg? Légtömegmérő esetleg beszívott levegő hőmérséklet szenzor?



2020. dec. 3. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Lambdaszonda.
2020. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hibakód nincs? Anélkül csak találgatni lehet.

A kipufogó befogásának nem tudom mi köze van ezek közül bármelyikhez. Simán lehet, hogy pl. az izzítással van gond és tök független a hiba a kipufogó befogásától.

2020. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem válasz, de hogy jöttetek rá, hogy be kell fogni a kipufogót az autó indításához? :D

Ez kb. a legutolsó dolog, ami eszembe jutna. :D

2020. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1# Az sajnos nem lenne olcsó, de tudtommal amíg be nem melegszik addig nem közöl hiteles adatot, így nem is veszi figyelembe indításkor.

2#Dtc-be nem írt be semmit, meg check engine sem ég. Elviszem majd, hátha gépre dugva ír valamit.

3# Sokat robogóztam, motoroztam és onnan van ez a sok fogás amit be lehet vetni, ha nem indulna. Nem tudtam tizenévesen karburátort állítani rendesen, ezért ilyen trükkökkel is kellett néha élnem. 18f

2020. dec. 3. 13:05
 5/20 D. Brasco ***** válasza:
100%
Amugy is eleg erdekes lehetett ezt úgy megoldani,ahogy egyes szám elsó személybe írod.....vagy akkor nagyon hosszu kezed lehet...vagy a kipufogo nagyon rövid......
2020. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5 Pedig nem kitalálció, ha erre akarsz utalni. Amennyiben érdekelnek a részletek, édesanyám indítózott, míg én befogtam. Először a szívócsonkot akartam befogni, de nem sikerült hozzáférnem, ekkor gondoltam, hogy van a rendszernek másik vége is.

Szinte csodaként ért, hogy a 10 perce izzítózott, indítózott, már halottnak hitt autó milyen sebességgel röffent be, ahogy letakartam a kipufogó 2/3-ad részét.

2020. dec. 3. 13:13
 7/20 D. Brasco ***** válasza:
Nyugodt legyél pedig,hogy a világon semmi köze nem volt a kipufogó befogasnak a beinduláshoz.
2020. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem indulna a kocsim, eszembe nem jutna az hogy:

"Hm... Próbáljuk meg befogni a kipufogót, hátha!!" :DD


Lazítsunk a bal hátsó kerékcsavar egyikén, hátha! És ha beindul? Akkor szoros volta kerékcsavar? Nagyjából ez ilyen...


Csináltál valamit, véletlenül pont beindult. Nem jelenti azt, hogy azzal van a gond, amihez hozzányúltál.

2020. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én a porlasztóknál taperólnék...
2020. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jaj má megint nem indul az autó! Tudod, mit Mama? Indíccsálmá', én meg addig befogom a kipuff végét".

Nos, ez egy teljesen életszerű történet.



/én kérek elnézést, hogy 30 autójavítással eltöltött év után sem jutott eszembe ez a megoldás/

2020. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!