Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a téli és a...

Mi a különbség a téli és a nyári ablakmosó közt?

Figyelt kérdés

Tudom,összetételi különbség van.

De milyen összetételi?

Szóval az a kérdés,hogy mit öntsek a nyáriba,hogy télit varázsoljak belőle?



2020. dec. 3. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A téli nem fagy meg.
2020. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hideg van! Mindenki fázik! Kell az alkohol!!! (Az ablakmosoba is, hogy ne fagyjon meg! De nem meginni aztán!)
2020. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Téli ablakmosóban alkohol van (vagy egyéb fagyást gátló és jeged oldó anyag).

Nyári ablakmosóban zsíroldó van, hogy leoldja az odakent bogarakat. :D

2020. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Régebben metil-alkoholt (metanol) használtak, ezt azóta betiltották, mert nagyon mérgező. Ma már főként etil-alkoholt (etanol) használnak.
2020. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Télibe fagyásgátló anyag van vagy alkohol, pont hogy ne fagyjon be.

A nyáriba ez az adalék nincs benne, viszont van helyette más ami oldja a bogarakat amik odacsapódnak, az valami zsíroldós cucc lényegében. Ha van nyári maradék benne akkor felöntheted télivel, de ha -19 fokost öntesz rá, bár aránytól függ mennyi van benne a nyáriból mert ha kb fele fele arányba megy bele akkor -10 foknál már befagyhat vagy kásásodhat amiitől a fúvókák eldugulnak és nem fogsz tudni spriccelni vele, ameddig a motortér nem melegszik át annyira hogy ezek a kásás darabok szétolvadjanak. Én ősz közepén már felöntöm téli ablakmosóval a tartályt, keverve a nyárival annyira hidegek októberben úgysem szoktak lenni főleg manapság hogy eljegesedjen viszont enyhe fagyoknál már nem fog befagyni, mire jönnek az erősebb fagyok addigra úgy is elhasználom.

2020. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én tovább gondoltam a kérdést.

Mi az értelme hogy van téli és nyári?

Nem lehet a kettőt kombinálni hogy mindenkor jó legyen, és a nyári ne nyomja szét a tartályt ha esetleg elfelejtik télen vagy hogy a téli is feloldja a zsíros foltokat,bogarakat vagy stb...stb?

2020. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer házilag kevertem téli szélvédőmosót magamnak:

Volt itthon valahonnan 2 liter denaturált szeszem, vettem még hozzá 2 liter desztilált vizet. Ezt a kettőt egy az egyhez arányban összekevertem, tehát a 2 liter szeszhez ment a 2 liter desztilált víz, pusz adtam hozzá 3 deci Pur mosogatószert és ezt az elegyet jól összekevertem.

Azon a télen olyan jó házi téli szélvédőmosó folyadékom lett, hogy ihaj!

-35 és -40 fok körülire sikerült így bekeverni. Sőt egy üveg tisztítós flakonba is töltöttem a keverékből és jégoldóként is spriccoltam a szélvédőre meg az ablakokra, úgy oldotta és oldja a jeget, hogy ihaj!!! Azóta befejeztem az áruházak jégoldóival...

Ez a házi elegy Mindeggyik áruházban kapható téli szélvédőmsó folyadékot és jégoldót lepipált amivel eddig dolgom volt...

2020. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Veszel pár száz Ft-ért deszt-vízet: [link]

Veszel 2l denaturált szeszt: [link]

Meg veszel valami olcsóbb mosogatószert: [link]


Ezeket összekevered a fenti recept szerint és jobb téli szélvédőmosó és jégoldó folyadék elegyet kapsz házilag mit bármelyik nagyiparilag előállított 3-4-5 ezer forintos nagy, neves, drága szélvédőmosó a szupermarketek polcain.

2020. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. dec. 3. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 a desztvíz tök fölösleges bele, akkor sincs semmi ha csapvízzel töltöd fel nyáron. Télen meg ugyanúgy megfagy az is ha nem töltesz bele elég alkoholt.
2020. dec. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!