Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki szerint van köze a motorola...

Ki szerint van köze a motorolaj szivattyúzhatóságának a felületen kialakuló olajfilm "vastagságához"?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 17:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

He?

Az áramláshoz, és a haladási sebességhez valóban jobb a filmréteggel bevont felület, mint egy porózus durva felület, de mindkét esetben (hogy a te szavaiddal éljek), szivattyúzható.

Az már egy másik kérdés, hogy milyen hatékonysággal.

Hogy ki szerint van köze hozzá?

A kérdésnek ezt a részét végképp nem értem.

2020. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
A viszkozitásnak van köze, nevezhetjük szivattyúzhatóságnak is.
2020. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A sűrűbb, vagy a hígabb olaj képez vastagabb filmréteget?
2020. dec. 4. 20:28
 4/22 A kérdező kommentje:
Na mi van? Se ki se tudja? Az egymillió autószerelő országában, ahol a sokat futott motorokba "vastagabb" vagyis sűrűbb olajokat ajánlanak a zsenik? Mitől lesz egy 10w40-es olaj filmrétege vastagabb, mint egy 5w30-é?
2020. dec. 5. 07:16
 5/22 10 deka farhát ***** válasza:
93%

Olvasgass.


[link]

2020. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5

Ezen nincs mit olvasgatni. A lényeg pont a második részben lenne, de az meg error 404.

2020. dec. 5. 08:42
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

Már írták, csak lepontoztátok. És azok nem zsenik hanem hülyék! Máselől nagyon kevés a JÓ autószerelő.

Autószerelőként:

Viszkozitás az amire gondolsz. Nem a szivattyú határozza meg mennyire fog ráragadni a kopó alkatrészekre az olaj.

OLYAT HASZNÁLJ EMILYET ELŐÍRNAK. Ha kopott az autó nem segít rajta semilyen motorloaj. Ha a kopás beindul mindig csak rosszabb és rosszabb lesz. Ezt kenő olaj nem tudja orvoslni!

A mostani olajok kalap szarok. Egyik éven pl. Castrol van az audin, BMWn hogy az a saját olaja. A másik évben de 100%-ra ugyanabba a modellbe és motorba már mást használnak mert olcsóbb. Minden csak üzlet!

Vannak újrahasznosításból nyert olajok is. Csak szólok! Illetve ha sokat állt a polcon tökminegy milyet veszel, mert a szavatosssága lejár úgy mint a guminak csak nem tudják, hogy az is keményedik évről évre. EZÉRT A LEGJOBB a szintetikus motorolaj. Ami persze drága, de jobb és tovább bírja tapasztalataim szerint. A tied ha nagyon kopott már nem érdemes ilyenekkel foglalkozni. De más fajtát ne használj! Ha más viszkozitású lehet nem lesz megfelelő a te autód kenéséhez! Főleg a hideg állapotban lesz teljesen más a kenés. Azt viszont nem írtad, hogy dízel vagy benzin.

Dízelnél más olaj van ami a koromszemcséket keverve az olajjal lebegteti az olajban és nem károsítja az autó részeit! Ezért lesz fekete 200km után az újonnan eltöltött dízelmotor olaja, mert kormot tartalmaz.

2020. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7

Minek írsz regényt? Nem is a kérdésre válaszoltál.

Azt akarom tudni, miért képez egyesek szerint "vastagabb" filmréteget egy sűrűbb olaj, mint egy hígabb?

2020. dec. 13. 20:15
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

De a kérdésre válaszoltam! Minek van a szemed? Azért regényként magyaráztam el hogy mindenkinek világos legyen. Erre eggyesenek mégsem az.

NEM KÉPEZ VASTAGABB RÉTEGET! Hülye a kérdés is. Motorolaj szivattyúzhatósága olyan nincs. Csak viszkozitás (sűrűség). Továbbá azt sem írtad, hogy dízel e vagy nem. És aki meg segíteni próbál lepontozzátok, meg fikázzátok!

A sűrűbb elvileg jobban rátapad.

Megvan mi az a sűrűbb? Pl. olaj és zsír közötti különbség...

A gyári autóolajat használd! MEGÍRTAM. A sűrűbb nem keni úgy ahogyan kellene, mert nem a tiedhez van kitalálva! Ezt is megírtam! De használd ha akarod. Majd tönkrebaszod vele. Főleg most a téli időszakban.

2020. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A szivattyúzhatóság = viszkozitás = lamináris mozgás.

Továbbá nem kérdeztem olyat, hogy mit öntsek egy bizonyos motorba.

Áltanássogot kérdeztem.

A kérdés meg nem hülye, teljesen jogos. A sok fotelszakértő szerint sűrűbb olajat kell önteni a sokat futott motorokba, mert a "vastagabb" olaj kitölti a kopott felületek között keletkezett teret.

Annak viszont örülök, hogy te is baromságnak tartod az olaj "vastagságáról" szóló tévhitet.

2020. dec. 14. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!