Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autoba hutofolyadekot kell...

Az autoba hutofolyadekot kell tolteni. Ez a desztvíz? Van teli es nyari? Azt tudom,hogy van teli nyari ablakmoso folyadek

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 14:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Desztillált vízről beszélsz?

A hűtőfolyadék valamilyen koncentrátum és desztillált víz keveréke. Általában fele-fele arányú, de lehet olyat is venni, amit már előre bekevernek.

Több fajta van, az autó kézikönyvében kell mengézni, hogy milyen szabványnak megfelelő kell a tiédbe.

2020. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
mini cooper 2006
2020. dec. 5. 16:42
 13/18 anonim ***** válasza:

Hűtőfolyadék = fagyálló (pl. etilén-glikol) + deszt. víz (de az olcsóbb ioncserélt víz is jó)

Érdekes módon ha az etilén-glikolt kb. 30% vízzel hígitod, akkor sokkal alacsonyabb lesz a fagyáspontja, mint töményen.

[link]


Nincs külön nyári és téli, de tél előtt érdemes ellenőrizni a hűtőfolyadék fagyáspontját, hogy nehogy befagyjon egy hidegebb éjszakán.

2020. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13-as:


Nekem 5,2 liter kell a kocsiba. -35 fokra beállítva. Kb fél litert kéne utántölteni. Ha most tömény fagyállót töltenék bele akkor rosszabb lenne a fagyáspontja?

2020. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14: Attól függ. Látod a grafikonon, hogy kb. 45%-nál és 93%-nál is -35 fokot tud.

Ha a 93%-osba öntesz még fagyállót, akkor rosszabb lesz, ha a 45%-osba, akkor jobb lesz.

2020. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
en ezt nem ertem...
2020. dec. 6. 17:43
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen készre kevert lehet az meg tutira valami 50-50%-es keverék volt. Akkor öntök hozzá tömény fagyállót. Az a fél liter annyira nem fogja jelentősen befolyásolni.
2020. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
hja, vodkat mint az oroszok..
2020. dec. 6. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!