Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kipörög a téli kerék? Miért?

Kipörög a téli kerék? Miért?

Figyelt kérdés

1 éves gumíról van szó. Ez a második szezonja. Tegnap voltam Egerben. Mentem az M3as felé a Tescótól. És kb minden indulnánál kipörög a kerék. De nem kuplungozás miatt. Váltók, raengedem a kuplungot, kb 1250 fordulattal gyorsított 2000ig, persze lepadlózva, meg harmadikban is így. És harmadikban is kipörög.

Jó hogy nyomtékos a dízel, de nyáron nem volt ilyen Gondom


2020. dec. 6. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Talán nem lepadlózva kellene gyorsítani.
2020. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen márka, típus a gumi? Ugyanolyan széles, mint a nyári?

Amúgy attól, hogy van téli gumid, nem azt kell várni, hogy olyan tapadásod lesz, mint nyáron.

2020. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hankook winter icept

195/65 15

A nyári 205.


Azért is lepett meg, mert 100 lóerős az autó. DOT alapján 18as gumi. Van egy2.0 dci lagúnám is chippel 186 paci, 225 téli gumi, de stabil.

2020. dec. 6. 08:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nyálkás volt az út, még ha neked fel sem tűnt. A téli gumi sem csodagumi..abból is készül ilyen is, olyan is..ha picit keményebb, akkor könnyebben kipörög induláskor. Nem vezetsz rosszul, az út csúszott. Ennyi.

Nekem is jóminőségű télim van, az enyém ugyanúgy megcsúszik, (kipörög induláskor)mint a tiéd. Fronthajtású, 100 LE.


Ezzel kell élned.

2020. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem padlógázzal kell közlekedni.

A lagunádban lehet, hogy van kipörgésgátló, így az felülbírálja a hülyeségedet.

2020. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát a mai kedvenc kérdésem mindenképpen az, hogy "miért pörög ki a kerekem a hideg taknyos téli aszfalton, mikor padlógázzal indulok?". :DDD Köszönöm!
2020. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ne is mondd én majd befostam a kiscelli lejtőn megyek fel a suzuki swiftel (1997) nem bírta kettesben megállok kézi fékkel indulnék de pörög pörög nagyon nehezen indult meg persze a sok b_uzi terepjáró dudál de ez nem segít. Azóta nem megyek hegyre nedves aszfalton csak ha csont száraz.
2020. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na padlógázzal gyorsíts! Főleg ha az útviszonyok nem engedik. Nekem is dízel autóm van, 350 Nm nyomatékkal, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy mióta megvan, hányszor nyomtam padlógázt. Nem is nagyon szokott kipörögni a kerekem.
2020. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: azért te is érzed, hogy itt nem a suzuki volt a probléma
2020. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9# attól félek egy 4 kerék meghajtásúval nem lett volna gond, feltételezhetjük parcionálisan mégis a suzuki a gond? De a síkosság inkább mert szárat úton nem csinált ilyet kézifékes elindulásnál.
2020. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!