Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor kell fizetni?

Ilyenkor kell fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy autóm, "szerelőhöz" vittem aki megesküdött,hogy a vezérléssel van gond azért produkálja a tüneteket.... természetesen nem azzal volt a gond, tünetek fentállnak, és tanácstalan, ilyenkor fizetnem kell a vezérlés csere miatt?


2020. dec. 6. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fizetned kell.
2020. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oksa, akkor oké :D csak ennyit akartam tudni, akkor kifizetem :D
2020. dec. 6. 09:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert megegyeztetek a munka elvégzésében.
2020. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizetned mindenképpen kell, mert ahogy #3 mondta, megegyeztetek benne. Viszont ha elég gazdagnak érzed magad és van egy rakás szabadidőd, na meg unatkozol is, akkor a tünetektől függően kopoghatsz a fogyasztóvédelemnél, hogy vizsgálják ki a helyzetet.


Nem tudjuk mi a probléma és mik a tünetek, szóval így nem tudjuk megítélni, hogy jogos volt-e a vezérlés feltételezése. Igazából vezérléscsere nem sok problémát old meg. A vízpumpa hibáját lehet orvosolni vezérléssel egybekötött vízpumpacserével, nem tudom, hogy nálad ez volt-e a gond. Ezen kívül igazából nem sok jele van egy elöregedett vezérlésnek, éppen ezért is szokták időszakosan cserélni, nem pedig tünetek jelentkezésekor, mert az nincs. De ha meg vízpumpa hiba volt, akkor annak meg kellett volna oldódni.


Lényeg a lényeg, vezérléscserét javasolni egy fennálló tünetre elég idegenül hangzik számomra, szóval bár kifizetned akkor is ki kell, könnyen lehet, hogy indokolatlan volt a feltételezés és kérvényezhetsz kivizsgálást félrevezetés gyanújával.

2020. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyujtas kimaradas, allitasa szerint atugrott a vezerles es ezert van gyujtaskimaradas... de ezekszerint nem
2020. dec. 6. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A beépített anyagokért ő is fizetett. Vissza már nem tudja adni ha be lett szerelve. Tulajdonképpen az idejét is rászánta, dolgozott vele. Ha jó fej akar veled lenni, akkor csak jelképes munkadíjat, vagy semmit nem számol fel erre. De ezt nem te döntöd el, hanem ő ajánlhatja fel. Tehát alapesetben igen, kell fizetni.
2020. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen fizetned kell . Mit tehetsz? Talán szerelőt váltasz a jövőben .
2020. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

És mielőtt gyújtáskimaradásra ráhúzta a vezérléscserét, mi mindent nézett meg? Mert az átugrott vezérlés nem "hétköznapi" gyújtáskimaradást fog eredményezni, mint mikor egy hengerben van hiba, hanem az összesben lesz, ráadásul elkezd az autó röfögni, mint egy varacskosdisznó. Nem tudhatom biztosra, de feltételezem, hogy a te esetedben nem ez volt a helyzet, hisz az csak vezérlésgond lehetne, de annak cseréje nem szüntette meg.


Ilyenkor a legelső, amit nézünk, az az, hogy látszik-e a gyújtótrafókonn/pipákon áthúzás, ami elöregedett gyertyára utal. Ha nem, akkor hengerenkénti trafós autó esetében kiderítjük melyik hengerben van kimaradás (hibakódolvasással vagy trafó lehúzással) és annak a hengernek a trafóját felcseréljük egy másikkal. Ha a trafóval együtt elmozdul a kimaradás helye is, akkor az a trafó a baj. Ha nem, akkor gyártyák ki, megnézzük nem úszik-e valamelyik olajban/benzinben, stb. Mérünk kompressziót a hengerekben. Illetve ez-az még próbálható, de 99%-ban ezek közül valamelyik eredményre szokott vezetni.


Egy szó mint száz, ez a szerelő vagy szándékosan lehúzott téged, vagy csak egy idióta. Ahogy írtam korábban (#4 vagyok egyébként), simán mehetsz fogyasztóvédelemhez, bár sajnos nem éri meg.

2020. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom miket nézett elötte, nagyon állította,hogy ez a baja, de a probléma nem oldódott meg :/ na mindegy ez van :D
2020. dec. 6. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha átugrott a vezérlés pl egy fogat, akkor az másnak is odabachatott, szóval lehet az alap hibát kijavította de azt amit az alaphiba okozott nem...
2020. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!