Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Központizár nem működik...

Központizár nem működik megfelelően?

Figyelt kérdés

Központizáras riasztós F Astrámmal van probléma.


10-ből 9-szer jó, viszont néha rájön a hiszti és nem zár be a bal1. Olyan is van, hogy félig behúzza a zárat, de nem teljesen. Ez alapján nyilván a motor tűnik a ludasnak, főleg hogy mindig csak a bal1 a problémás, de nem vagyok benne biztos, mert miután ez történik, nyilván vissza akarom nyitni az ajtót, hogy utána újra bezárhassam, de ilyenkor sokszor nem hajlandó csinálni semmit és a többi sem nyílik ki. De ez lehet amiatt is, mert a bal1 nem zárt be és ez összezavarja a rendszert és ez az, amit nem tudok, hogy alapból a rendszer szórakozik ilyenkor, vagy csak a motor a szar és az okozza a többi gondot is?


2020. dec. 9. 17:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem tettem hozzá, hogy amikor zárnyitásról és zárásról beszélek, akkor mindig távirányítóról van szó. Kulccsal nem is nagyon próbálkozok ilyenkor, mert egyszer már próbáltam és csak még jobban összezavarta az elektronikát.
2020. dec. 9. 17:02
 2/2 anonim ***** válasza:

A sóför ajtaját nyigotatjuk mindig a legtöbbet, ezért ott jelentkezik előbb bármilyen probléma. Szerintem egyszerűen kikopott belőle a kenés és most már picivel nehezebben mozgatja a motor a mechanikát.

Vegyél egy WD40-es sprayt és egy Zsír sprayt. WD40-el fújd be a zárat (az ajtón belülre próbálj fújni) és hagyjad pihenni egy napot. Utána ugyanezt ismételd meg a zsír spray-el. A WD40 feloldja a régi zsírt, és utána a másikkal újra zsírozod.

Kicsit vacakolni kell vele, hogy jól be tudj fújni a zárszerkezetbe.


Nekem az utasoldali első ajtó nyílt nehezen (a zárral nem volt gond, de a kilinccsel igen), ez megoldotta.

2020. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!