Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motorcsere volt egy autóban...

Ha motorcsere volt egy autóban, akkor a kilométerállást a műszerfalon is hozzá igazítják a cseremotor futásához?

Figyelt kérdés

Vagy ezt honnan tudom, hogy hány kilométeresen tették be a cseremotort?

Lekérdeztem az autómat és a 2017-es műszaki vizsgán oda volt írva záradékként, hogy típus azonos motorcsere történt.



2020. dec. 10. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Amikor a motorcserét végezték, a munkalapon szerepelni kellett volna az akkori km. óra állásnak. Ehhez kellett volna hozzászámolni a beépített motor -korábban lefutott- kilométerét. A kettő összege adhatná a jelenlegi valós állást.

Ennek a megvalósítása egyenlő a lehetetlennel.

2020. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt motorcserém. És nem igazítottak semmit. 174.000 km volt az autóban mikor kapott egy "új" motort. A cseremotorban 120.000km volt, de az órát nem tekergették, maradt ugyanúgy 174.000-en. Ha belegondolunk ez talán így korrektebb is, hiszen az autóban, a futóműben, a motoron kívül minden más alkatrészben ennyi km van. Azt csak én tudom, hogy a motor futásából jó 50.000-et le kell vonni.
2020. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2019 áprilisában vettem a kocsit.

Én nem kaptam semmi féle munkalapot, hogy motorcserés volt.

2020. dec. 10. 22:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezt lehetetlen kideríteni, hogy mennyit futhatott a motor.
2020. dec. 10. 22:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha így vetted, akkor max az előző tulaj tudhatja csak. (Ha emlékszik rá.)
2020. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

#1 vagyok.

Kérdező újraolvas és gondolkodik!

"amikor a motorcserét végezték....."

Ha nem Te cseréltetted akkor nem értelemszerűen nem is kaphattál munkalapot.

Ezek ismeretében helyes a következtetés.

Lehetetlen kideríteni, hogy mennyit futhatott.

2020. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pedig úgy lenne korrekt hogy minden dokumentációt megkapok megvételkor.

Azt hittem egy motorcserét igazolni kell utólag is akár hivatalos helyeken.

2020. dec. 10. 22:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyszer kell igazolni, nem folyamatosan mindig úton-útfélen. Az gondolom megvolt. Onnantól nem érdekel már senkit.

Úgy lenne korrekt, ha minden dokumentációt megkapsz megvételkor, az autó rendelésétől kezdve az összes elvégzett szervizszámlán át a tankolási bizonylatokig. Csak egy sok éves, esetleg több tulajos használt autónál ritka, ha az addigi összes tulaj ezeket mind gyűjtögette és szépen megőrizte neked.

2020. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

AZ hülyeség lenne.

Ha egy 20 éves autóba beletesznek egy 40000 km-es motort attól még nem annyi lesz benne.

2020. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 !

Gondold el, ha mindenki vastag iratcsomókkal érkezne egy használtautó vásárlásakor.....

/az összes adásvételi, szervizpapírok, számlák, műszaki vizsgák okmányai, stb./

Pl. egy 2000-ben kiadott autó esetében -amelyik mondjuk a negyedik gazdánál van- kit érdekelne, hogy 5 éve volt bal első lengőkarcsere, vagy hogy 15 éve még Agip olajat használtak, és egyötödébe került az olajcsere?

Aláírt adásvételi, a forgalmi ....-ig érvényes, biztosítás van, fizetek és haladjunk.

Egy használtautó még akkor is zsákbamacska, ha ezer papírral bizonyítod hogy Te korrekt eladó vagy.

/szerintem/

2020. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!