Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezekután én kell kifizessem a...

Ezekután én kell kifizessem a javítást?

Figyelt kérdés
Céges autóval elütöttem egy nyulat. Azonnal megálltam, készítettem képeket és felhívtam a fönököm. Látszólag csak a műanyag lökháritó alja sérült. A főnök a képeket látva azt mondta, hogyha a hűtő nem sérült és nem folyik a víz akkor továbbmehetek így a telephelyre, ami 145km. Ott helyben ellenőriztem, és volt víz a tartályban, lent sem csepegett semmi,így továbbmentem. Egy idő után már nemvolt fűtés, és 80km után megállt a motor és közben valamiért hirtelen fékezett az autó. Próbáltam beinditani de ahogy elforgattam a kulcsot csak halk kattanás hallatszott a motortérből. Felhívtam a főnököt és küldött értem trailert, majd kiderült hogy mégiscsak megsérült a hűtő és útközben elfolyt a hűtővíz. Most velem akarja kifizettetni a megfőtt motort amiért víz nélkül jártam, pedig ő mondta, hogy továbbmehetek így!

2020. nov. 23. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te hibád volt, hogy nem vetted észre. Vállald a felelősséget a tetteidért, felnőtt vagy.
2020. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Észre kellett volna venned hogy felment a hőfok. Milyen kocsi?
2020. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"pedig ő mondta, hogy továbbmehetek így!"

Nem. Ő azt mondta, hogyha a hűtő nem sérült és nem folyik a víz, akkor mehetsz tovább.

Te cseszted megnézni a hűtőt, csak a tartályba néztél bele, nem zavart hogy elment a fűtés, valszeg a vízhőfokmérő is a plafonon volt, de te csak toltad neki, amíg meg nem főzted a motort. Jogos a követelése.

2020. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Nézd meg a szerződésed, abban benne van, hogy felelősségre vonható vagy-e. Sóför vagy, nem műszaki ellenőr. A cég tulajdonának szándékos rongálásáért lehet felelősségre vonni, balesetekért nem.
2020. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Legkevesebb 10percet álltam a gázolás helyén amig a főnökkel beszéltem. Ezidő alatt nem folyt a víz, tehát joggal feltételezhettem, hogy minden rendben van. Azt meg honnan a fenéből kellett volna tudjam, hogy azért nincs fűtés mert elfolyt a víz?! Nem vagyok szerelő, és a főnök sem momdta hogy azonnal álljak meg, ha nem lesz fűtés.
2020. nov. 23. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

"Azt meg honnan a fenéből kellett volna tudjam, hogy azért nincs fűtés mert elfolyt a víz?!"


Alapkompetenciák esetleg?

2020. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ki kell fizetned, te hibáztál.
2020. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért látni kell hogy folyik a víz.

Ezért feküdt ki a motor és én is kifizettetném veled.

Egy autó vezetés nem annyiból áll hogy nyomod neki mint süket az ajtót.

2020. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugy emlekszem a kresz oktatas resze a muszaki alapismeretek...
2020. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, vegyük ki a nyulat a képletből.

Ha menet közben kilyukad vagy, lecsúszik egy cső, akkor is megfőzöd a motort?

Vízhőfokot nem csak nyúl gázolás után kell nézegetni.

Ha meg figyeltél volna tanfolyamon a műszakin, akkor evidens lenne, hogy valami marha nagy bajt jelent a vízrendszerben, ha fűtés hirtelen megszűnik.

Ehhez nem kell szerelőnek lenni.

2020. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!