Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e olyan motorra fokozat...

Lehet-e olyan motorra fokozat (számláló) jelzőt szerelni ami gyárilag nincs ilyennel ellátva?

Figyelt kérdés
Az interneten rengeteg kiegészítőt,és tartozékot találtam köztük olyan Tachometereket amik kicsit modernebbek mégis régebbi típushoz készítették. Ezeken van gear visszajelző, ezért is a kérdés, hogy meg oldható-e? Egyáltalán hogyan működik, gondolom szenzoros de hol kell lennie???

#motor #Fokozat jelző
2020. dec. 11. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A technikai hátterét nem tudom, de lehetséges a dolog. Nekem gyárilag nincs benne ('99-es Suzuki GSX-f), de sokan raknak bele.
2020. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokféle van. Az én régi motoromban se volt gyárilag fokozat kijelző, csak az üreset jelezte.

Én olyat szereltettem bele, amiben egy pici számítógép figyelte a motor fordulatszámát és a sebességét, aztán ebből számolta ki, hogy éppen melyik fokozatban van. Nálam ezt úgy csinálták meg, hogy beszerelés után próbapadra tették a motort, beindították, váltogatták a fokozatokat és közben megtanították a kijelzőnek, hogy mit mutasson.


Teljesen pontos volt, én nagyon szerettem, keress rá az interneten.

Érdemes ott megvenni, ahol be is tudják szerelni neked.

2020. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nekem TDM900-ra tett az előző tulaj valami kínait. Teljesen hibátlanul működik, mutatja a sebességfokozatot, ha már rendesen ráengedtem a kuplungot. Fogalmam sincs, hogy működik viszont.
2020. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2, csúszó kuplungnál nem jelzett hibát?
2020. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, mind hasznos volt számomra. Akkor megoldható, és a gyártó legyen akár kínai, ha bizonyos típushoz ha ajánlja jó kell legyen!
2020. dec. 12. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!