Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul hidegen?

Miért nem indul hidegen?

Figyelt kérdés
Adott egy nissan micra k12 1.2 benzin, most lett vásárolva próba körön ment minden jól. De másnap hidegen akár meddig inditottuk nem indult be, csak tolásra ha elérte az 1000es fordulatott? Valaki járt már hasonló helyzetbe?

2020. dec. 14. 22:04
 1/4 anonim válasza:
arra tippelnék, hogy az indítómotor nem képes megfelelő nyomatékot leadni a belső égésű motor indításához. A tolással lendületbe tudtátok hozni a motort, azért bírt beindulni. Szerintem az indítómotor nem vesz fel elengedő áramot az akksiból (ami lehet akár egyszerre 100A is). Első körben én az akkumulátort ellenőrizném, mert az öreg cellák könnyebben elveszítik kapacitásukat a hideg hatására. Multiméterrel kellene rámérni, 12V névleges feszültségű savas ólomakksi esetén olyan 11,8-14,4V között kell lennie a mért értéknek, oda szabályoz be a feszültség szabályozó. Ha névleges feszültség alatt van, akkor az akksi a ludas, meg kell próbálni feltölteni, ha ez nem megy, akkor újat kell venni. Ez egy lehetséges megoldás, viszont lehet 100 más ok miatt is a leírt hiba.
2020. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezer oka lehet.

Ha szerencséd van, csak az akku gyengélkedik.

2020. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leírt választ, most is dolgozunk rajta és javaslatodra kapott egy hibátlan szinte új aksit mérve 14,2V. Ez semmi változás. Pont volt kéznél egy inditó motor azt is ki cseréltük így is azt produkálja. De olyan létezik, hogy megvan nyúlva a vezérműlánc és valami jeladó közbe szól? (Telekommunikációs infó.)
2020. dec. 15. 00:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Kompresszió is ha kevés akkor is hasonlóan viselkedik.

Hidegen csak, aztán annyi lesz hogy beindul.

Nekem pont ilyen volt , csak itt a szelep hézag volt kicsi.

Volt olyan hideg hogy egyáltalán nem indult be nekem, csak ha alá tettem a hősugárzót és akkor 10 perc után rögtön indult.

De ez nem nissan.

2020. dec. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!