Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul hidegen a robogó?

Miért nem indul hidegen a robogó?

Figyelt kérdés
Malaguti F12, 50ccm, 98as évjárat, léghűtéses. Szikra van, üzemanyagot kap, szerintem kompersszió is van, levegőt nem tudom. Szivatóból ki van szakadva a kábel, így az nem kap áramot, nem csinál semmit. Van egy kis csavar a karbi oldalán, azon állítottam, de semmmi. Nyáron első rúgásra indult a motor.Mi lehet a gond?

2017. dec. 25. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Koszos a karburátor.

A hidegindító h jó, így h nem kap áramot, folyamatosan dúsít.

Ergo a hidegindításnak mennie kell, h jó.

Úgy fogod tudni könnyen beindítani, h befogod a légszűrő szívónyílását, miközben indítózól. Ha nem koszos a karbi és nem is szív falsot, indulnia kell.

2017. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szivató nélkül jó hogy nem indul el.
2017. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Korábban, kevesebb használat mellett többször megállt alattam, előtte gázadásra fulladni kezdett, majd nem is tudtam újra beindítani. Később észrevettem hogy a megállást követően nincs rajt a karbin a vákuumcső. Annak mi is a szerepe?
2017. dec. 26. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:
A vákumcső nyitja a benzincsapot a tankban, h ez nincs, benzin sincs!
2017. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!