Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW N55 vagy B58 megbízhatóság...

Sivatagi1996 kérdése:

BMW N55 vagy B58 megbízhatóság szempontjából?

Figyelt kérdés
2013-2014 335i és 2017-2020 440i cabrio közötti a kérdés. Mind a kettő a már ráncfelvarrott 3 literes twin-scroll de 1 turbós benzines kivitelben. Kérdés, melyik megbízhatóbb - hosszabb élettartamú. A 440i hajtásláncáról és a dupla turbós (N54) megbízhatatlanságáról már olvastam. Értelmes kommenteket várok inkább tulajoktól vagy szerelőktől nem unatkozó hülyegyerekek "ha bmw-t veszel ak huje vagy kb mindegyik szar" hozzászólásokat.

2020. dec. 15. 13:56
A kérdező szavazást indított:
335i N55
440i B58
8 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
A 2017 és autóról még nemigen fogsz hallani rémhírt, mivel garanciális mind...majd r év múlva kérdezd meg ugyan ezt.
2020. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

N55-re szavazok:


turbó - időben kell olajat cserélni és autópályázás után nem azonnal leállítani a benzinkúton

fokozatmentes VANOS - a szolenoid 150 ezret bíz, nem nagy dolog cserélni, utána ismét béke

vízpumpa - kopó alkatrész, nagyon nem tudom kommentelni.

szelepfedél és olajszűrő tömítés szivárog - elég érdekes, miért pont ezen spóroltak, mindegy. Ezt még én is ki tudtam cserélni.


Hosszabb élettartam... nézd ez olyan dolog, hogy utazó autóként, rendszeresen karbantartva (nem amikor már lerobbant) hozzáértő által (!) ezek nagyon jó kocsik, évekig kiszolgál. Ha viszont rugdosni akarod a pedált, akkor teljesen mindegy mit veszel, egy éven belül kihullik alólad.


Összességében nagyon kellemes a karakterisztikája turbóssága ellenére.

2020. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!