Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai izomautóknál mitől...

Amerikai izomautóknál mitől van az, ha üresben adnak egy gázfröccsöt, megmozdul az egész kocsi?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a nagy motor miatt (8 henger! 6000+ ccm), azon a fordulaton a motortartó bakok se bírnak el vele és átadja a rezgést a kaszninak.


Tehetetlensége miatt átadja a csavarodást a kaszninak... nem tudom jobban megfogalmazni.

2020. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi mint mikor fúrógéppel fúrsz és "ki akarja venni a kezedből" ha nem tartod elég erősen. Na a kezed a kaszni, a fúró a motorja a kocsinak. El akarja csavarni. CSak megfogalmazom...
2020. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hosszmotor, nagy köbcenti.
2020. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem csak az amerikai izomautók tudják


Egy régi hosszmotoros nagyköbcentis merci is tudja.

Én is szoktam vele játszani néha... ha elkapod a ritmust (rezonancia-katasztrófa) akkor egész jól lehet billegtetni az autót :D

2020. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Azt senki nem írta, hogy sok motor pl BMW és Merci is ki van elektronikázva, hogy akárhogy nyomják a gázt ne mozduljon meg az autó motorja így az autó sem fog. Ebben a régi izomautókban még nincs. A motort mozgó bakok tartják így az erős blokk a nagy gáz adás elvételekor van ez a mozgás amit a motorbak tartón keresztül átad a kasztninak. Illetve korszakuk legerőssebb és legnagyobb nyomatékkal renelkező autói. Korszakból nem ismerek olyat, hogy nagyobb nyomatéka legyen. Persze benzinest.

Egyébként a fordulatszámuk rettenetesen hamar megy fel 7-8 ezerre is. Flatplane típusú főtengelyt haználnak. De ezek között van inretnal és outher balanced motorblokk (belső és külső kieggynsúlyozottság) Külsőnél a kívül a motor főtengelyén van a nagy szíjtárcsa ami nagyrészt segít kioltani ezt a dolgot.

Legjobb a chevrolet nagy és kisblokkjai. Az új generációba is de az a LS széria. Ilyene, hogy LS1, LS3, LS7, SL9 (LS6-ot kivéve az még régi nagy blokk) Ám a legtöbb versenyt a Nascar-on a chevrolet nyerte. Ugye ott csak ilyen OHV (over head valves) magyarul emelőrudas motorblokkal lehet indulni. Érdekesség még, hogy a mai 3 legyorsabb autóból 2 az 1. ataatra meg a 3. Henessy GT Venom F5 ami szintén ilyen típusú blokkot használ. Nagyon sok pozitivuma van.

Mellesleg én izomautó fan vagyok és utánajártam mindennek. Akit érdekel lehet kérdezni. :)

2020. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat! Rosszul írtam le. A leggyorsabb a Tuatara autó 534-et mértek max sebességnek
2020. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Nyomatékról hallottál-e már? :D :D
2020. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Attól kétkerekezik. Még egy lamborghini is mikor áttuningolták hátsó kerék meghajtásra az összkerékről. Illetve annak is már ki van balance-olva a motorja.
2020. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Életedben nem láttál ilyen autót élőben..


Ergo nincs meg hogy hosszmotor-puha futómű-ballonos gumi meglökdösöd a bódét ugyanígy fog mocorogni.

2020. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyköbcentis hosszmotor kell hozzá.

- Nagy forgó tömege van a motornak, amikor ez felpörög, akkor a blokkot és vele együtt a kasztnit az ellenkező irányba forgatja. (Newton 3. törvénye: hatás-ellenhatás)

- A hosszában elhelyezett motor miatt oldalra fog bemozdulni az autó, ebben az irányban könnyebben elfordul a kasztni, mint hosszában (keresztmotor esetén).

- Az izomautóknál a motortartó bakok sem csillapítanak annyira, mint egy modern luxusautónál, talán emiatt is látványosabb a jelenség.

2020. dec. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!